Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilks: Iedzīvotāju atbalsts eiro neaugs, ja viņus tracinās

Iedzīvotājiem nevar pārmest zemo atbalstu eiro ieviešanai Latvijā, ja viņi nepārtraukti tiek musināti un biedēti ar cenu pieaugumu un citām negatīvām sekām, uzskata finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Ministrs žurnālistiem atzina, ka nav iespējams lielāks sabiedrības atbalsts, ja sabiedrība nepārtraukti tiek tracināta un musināta saistībā ar eiro ieviešanu - cik viss būs slikti, kā pieaugs cenas un kāda būs inflācija. Līdz ar to iedzīvotāju viedokli mainīt esot grūti. «Tur nevar neko darīt, cilvēkus mainīt nevar,» noteica ministrs.

Tāpat ir jāsaprot smagais fons, kāds Latvijai ir saistībā ar ceļu uz pievienošanos eirozonai, kur jāņem vērā arī notikumi eirozonā, ne tikai Latvijā. Latvijai šis ceļš bijis visgrūtākais, uzskata politiķis.

Lai gan nav izdevies līdz eiro ieviešanai sasniegt atbalstu, Vilks uzsvēra, ka ir jāgaida eiro ieviešana un pavasaris, kad būs redzams, ka situācija nav pasliktinājusies - inflācija nav strauji palielinājusies un cenas nav paaugstinājušās. Turklāt neesot korekti arī par eiro ieviešanu iedzīvotājiem uzdot jautājumus «patīk» vai «nepatīk» - esot jāuzdod plašāki jautājumi.

Ministrs ir pārliecināts, ka Latvijai būs tāda pati situācija kā Igaunijai, kas arī ilgi cīnījās par iedzīvotāju atbalstu eiro ieviešanai, un tagad jau tas ir ap 70%.

Jau ziņots, ka eiro ieviešanas atbalstītāju ir vien gandrīz trešā daļa jeb 35,08% no Latvijas iedzīvotājiem, bet vairāk nekā puse no aptaujātajiem jeb 54,74% neatbalsta eiro ieviešanu Latvijā, liecina interneta portāla «Aptauja.lv» veiktā iedzīvotāju aptauja. Pārējiem 10,18% respondentu nav bijis skaidra viedokļa šajā jautājumā.

Vismazāk eiro atbalstītāju ir Latgales reģionā, kur eiro ieviešanu neatbalsta 74%. Tam seko Vidzemes reģions - 62% un Kurzemes reģions - 55%.

Vairāk nekā puse iedzīvotāju eiro ieviešanu atbalsta Zemgales reģionā, kur ir 56% atbalstītāju, bet Rīgas reģionā un Rīgā ir 49% eiro ieviešanas atbalstītāju.

Aptauja notika no 6. līdz 12.decembrim, tajā piedalījās 785 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Latvijā eiro ieviesīs no 2014.gada 1.janvāra.