Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā ceturtais straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums ES

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 1,5%, kas ir ceturtais straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina jaunākie ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

Straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums gada salīdzinājumā reģistrēts Īrijā - par 3,2%, Luksemburgā - par 1,8% un Maltā - par 1,7%.

Savukārt Lietuvā nodarbināto cilvēku skaits palielinājās par 0,8%, bet Igaunijā reģistrēts pieaugums 1,3% apmērā. Kāpums Igaunijā bija piektais straujākais, bet Lietuvā reģistrēta devītā straujākā izaugsme.

Tikmēr straujākais nodarbināto iedzīvotāju skaita samazinājums reģistrēts Kiprā - par 6%, Grieķijā un Spānijā - par 2,9% un Portugālē - par 2,4%.

«Eurostat» dati liecina, ka ES trešajā ceturksnī kopumā nodarbināti bija 223,2 miljoni cilvēku, tajā skaitā 145 miljoni eirozonā.

ES nodarbināto cilvēku skaits trešajā ceturksnī gada salīdzinājumā samazinājās par 0,3%, bet eirozonā - par 0,8%.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni nodarbināto cilvēku skaits gan ES, gan eirozonā 2013.gada trešajā ceturksnī saglabājās nemainīgs.

Latvijā nodarbināto cilvēku skaits ceturkšņa salīdzinājumā palielinājās par 0,1%, kas ir mazākais kāpums no visām ES valstīm, par kurām pieejama informācija.

Lielākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums ceturkšņa salīdzinājumā fiksēts Portugālē - par 1,2%, Īrijā - par 1,1%, Lielbritānijā - par 0,6% un un Luksemburgā - par 0,5%.

Savukārt lielākais kritums reģistrēts Igaunijā un Lietuvā - par 1,5%, Kiprā - par 1,4%, kā arī Somijā - par 1,2%.

Beļģijā, Francijā, Itālijā, Ungārijā, Polijā un Slovākijā nodarbināto cilvēku skaits ceturkšņa salīdzinājumā saglabājās nemainīgs.