Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī pašvaldības izpilddirektora palīgs Vaikulis «Rīgas mežu» valdē iecelts bez konkursa

Arī pašvaldības izpilddirektora palīgs Edgars Vaikulis «Rīgas mežu» valdē iecelts bez konkursa, jo normatīvie akti konkursa rīkošanu neprasot.

Jau ziņots, ka Vaikulis, kurš savulaik bija Ministru prezidenta Ivara Godmaņa un partijas «Par labu Latviju!» preses sekretārs, pašvaldības uzņēmuma «Rīgas meži» valdē iecelts Andreja Kondratjuka (GKR) vietā, jo Kondratjuku viņa partijas biedrs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks iecēlis pašvaldības uzņēmuma «Rīgas nami» valdē.

Lūgts komentēt, kāpēc tieši Vaikulis izvēlēts «Rīgas mežu» valdes locekļa amatam, Ameriks aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmuma valdes locekli ieceļ pēc profesionālās pieredzes iepriekšējā darbā, turklāt svarīgi ir pārzināt pašvaldības jautājumus.

«Manuprāt, Vaikulis atbilst šīm prasībām,» norādīja Ameriks. Viņš arī piebilda, ka likums nenosaka prasību šādos gadījumos rīkot konkursu uz vakanto amata vietu.

Jau ziņots, ka Rīgas vicemērs pašvaldības uzņēmuma «Rīgas nami» valdē iecēlis savu partijas biedru, uzņēmuma «Rīgas meži» valdes locekli Kondratjuku. Jauns valdes loceklis šajā uzņēmumā bija nepieciešams, jo līdzšinējais - Agris Bērziņš - izteicis vēlēšanos šo amatu atstāt, aģentūrai LETA skaidroja Amerika padomnieks Mareks Gailītis.

Kondratjuks uzņēmuma valdē iecelts bez konkursa, taču, kā skaidroja Gailītis, svarīgi šim amatam bijis atrast cilvēku, kam ir liela pieredze kultūras pasākumu organizēšanā, jo «Rīgas namu» kompetencē ir arī kultūras funkcija. Turklāt, izsludinot konkursu, būtu risks, ja netiktu atrasts pietiekami kompetents cilvēks.

Pēc Gailīša teiktā, Kondratjuks šim amatam izvēlēts, jo viņam ir liela pieredze saistībā ar kultūras pasākumu organizēšanu. Ar partijas piederību tam neesot nekādas saistības, apgalvoja Amerika pārstāvis, piebilstot, ka Kondratjukam ir ilggadēja pieredze Dzintaru koncertzāles vadīšanā.