Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Greenpeace» aktīvistam liegts izbraukt no Krievijas

Krievija neļauj vides aizstāvju kustības «Greenpeace» aktīvistiem, kuri tur gaida tiesas prāvu par protesta akcijas sarīkošanu Arktikas ūdeņos, pamest valsti, piektdien pavētīja organizācijas pārstāvji.

Arestētie aktīvisti pirms divām nedēļām pret galvojumu tika atbrīvoti no ieslodzījuma.

Holandiešu aktīviste Ane Mī Jensena saņēmusi vēstuli no Izmeklēšanas komitejas, kurā apliecināts, ka huligānismā apsūdzētie aktīvisti «nedrīkst pamest valsti», paziņoja «Greenpeace».

Organizācija lūgusi komitejai, lai tā ļauj Krievijas imigrācijas dienestiem izsniegt izceļošanas vīzas 26 aktīvistiem ārzemniekiem, tomēr komiteja šo lūgumu noraidījusi.

Aktīvisti «tagad būs spiesti palikt Sanktpēterburgā līdz Ziemassvētkiem un, iespējams, vēl ilgāk». Turklāt nav nekādas nojausmas, kad varasiestādes viņus varētu izsaukt uz nopratināšanu.

Novembrī Kremļa amatpersona sacīja, ka aktīvisti var pamest Krieviju. «Neviens viņus netur,» sacīja Kremļa administrācijas priekšnieks Sergejs Ivanovs.

Imigrācijas dienesta amatpersonas skaidroja «Greenpeace» juristiem, ka ir jāsaņem pilnvarojums no izmeklētājiem, lai ārvalstu aktīvisti varētu tikt pie izceļošanas vīzām.

Izmeklēšanas komiteja atbildes vēstulē norādīja, ka ārzemnieki nevar saņemt izceļošanas vīzas, jo viņu pasēs nav zīmogu par iebraukšanu valstī, sacīja «Greenpeace» preses sekretāre Marija Favorska.

Izmeklēšanas komitejas lēmums ir «nepamatots», viņa uzsvēra, norādot - atbilstoši tiesas lēmumam aktīvisti var brīvi pārvietoties.

Greenpeace» aktīvisti 18.septembrī Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma «Gazprom neftj šeļf» naftas ieguves platformas «Prirazlomnaja», lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa «Arctic Sunrise» klāja. Pēc aizturēšanas «Arctic Sunrise» kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad ar Nīderlandes karogu peldošais kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu, kur tika arestēts. Aizturēto vidū bija seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi.

Aizturētie aktīvisti sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā. Visi aizturētie aktīvisti pagājušajā mēnesī tika atbrīvoti no apcietinājuma.