Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezmaksas apraides skatītāji olimpisko hokeju vēros ierakstā?

Mediju koncerns «Modern Times Group» (MTG), kam ir ekskluzīvas tiesības pārraidīt Latvijas hokeja valstsvienības spēles Soču olimpisko spēļu turnīrā un pasaules čempionātā, meklē iespējas bezmaksas virszemes apraidē šīs spēles raidīt ierakstā, nevis tiešraidē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā paredz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, Ministru kabineta apstiprinātos Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgos notikumus elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, izmantojot savas ekskluzīvās tiesības, raida tā, lai iedzīvotāji vismaz 95% Latvijas teritorijas varētu tiem sekot ar bezmaksas televīzijas starpniecību tiešraidē vai ierakstā.

Ņemot vērā, ka MTG bezmaksas apraidē no 1. janvāra nebūs, koncernam jārod iespēja bez maksas pārraidīt 95% Latvijas teritorijas gan olimpisko hokeju, gan pasaules čempionātu, uz kā raidīšanu tas ieguvis ekskluzīvas tiesības.

Pēc neoficiālas informācijas, MTG meklē iespēju noslēgt vienošanos ar kādu no bezmaksas apraidē esošajiem kanāliem par šo pārraižu ierakstu, nevis tiešraižu demonstrēšanu.

MTG pārstāve Marta Zandersone aģentūrai LETA pavēstīja, ka nekādu plašāku informāciju par iespējamiem risinājumiem nesniegs.

Savukārt bezmaksas apraidē raidošā sabiedriskā medija - Latvijas Televīzijas (LTV) - valdes priekšsēdētājs Ivars Belte apstiprināja, ka MTG ir piedāvājis LTV demonstrēt šīs pārraides nākamajā dienā pēc tiešās translācijas. LTV no šāda piedāvājuma atteikusies.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja Belte, ja MTG piedāvātu šos notikumus pārraidīt tiešraidē vienlaikus ar MTG, tad LTV šādu piedāvājumu pieņemtu.

Par to, kā MTG spēs nodrošināt likuma prasības, nav informēta arī Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Pēc neoficiālas informācijas, NEPLP varētu aicināt MTG uz kādu no padomes sēdēm, lai prasītu skaidrojumu.

Neoficiāli izskanējušas vairākas versijas, kā MTG var bezmaksas apraidē sasniegt 95% Latvijas teritorijas, taču visvienkāršākā būtu vienoties ar LTV, kuras divi kanāli ir bezmaksas apraidē, vai arī sagaidīt NEPLP konkursa rezultātus par daļas sabiedriskā pasūtījuma nodošanu komerckanāliem. Ņemot vērā, ka uzvarētāji tiks iekļauti bezmaksas virszemes apraidē, vienojoties ar kādu no tiem par tiešraides vai ieraksta demonstrēšanu, likuma prasības tiktu izpildītas.

Gadījumā, ja MTG vienreiz neizpilda likuma prasības, sods par to ir salīdzinoši neliels. Piemēram, «Pirmais Baltijas kanāls» par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu nesen tika sodīts ar administratīvo sodu 1500 latu apmērā. NEPLP skaidro, ka bargākus sodus var piemērot tikai tad, ja pārkāpumi atkārtojas. Līdz ar to, ja Latvijas hokeja valstsvienības spēles Sočos netiks demonstrētas 95% valsts teritorijas, mediju koncernam draudētu naudas sods, bet atliktu laiks līdz pasaules hokeja čempionātam pavasarim, lai atrastu kādu risinājumu.

Jau ziņots, ka NEPLP konkursos uz sabiedriskā pasūtījuma daļu pieteikušies seši pretendenti, kas iesniedza septiņus pieteikumus. Visvairāk pretendentu pieteikušies konkursā uz bērnu un jauniešu programmas veidošanu. Šajā konkursā pieteicās SIA «Televīzijas kanāls Pro100TV», SIA «Bērnu televīzijas kanāls LoLoTV», «Chaula TV» un, iespējams, «Ogres TV». Informatīvi dokumentālo raidījumu veidošanai pieteicās SIA «Televīzijas kanāls Pro100TV» un «Rīga TV24». Savukārt reģionālās tematikas raidījumu veidošanai pieteicās viens pretendents - SIA «Vidzemes televīzija», kas nodrošina kanālu «Re:TV».

Kā ziņots, MTG Soču Olimpiādē pirmoreiz varēs izvēlēties un komerciālajos bezmaksas televīzijas kanālos Baltijas valstīs ekskluzīvi pārraidīt vienu olimpisko spēļu sporta disciplīnu. Uzņēmuma izvēle kritusi uz hokeju, ko nebūšot iespējams vērot ierasto olimpisko spēļu pārraidītāja LTV programmā, taču arī MTG nākamgad vairs nebūs neviena bezmaksas kanāla.