Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gada balvu enerģētikā saņem Vilnis Krēsliņš

Piektdien, 13.decembrī, ir apbalvoti Latvijas Zinātņu akadēmijas un AS «Latvenergo» rīkotā ikgadējā konkursa Gada balva laureāti un AS «Latvenergo» studiju noslēguma darbu konkursa uzvarētāji, portālu «Apollo» informēja AS «Latvenergo» preses sekretāre Sandra Vējiņa.

AS «Latvenergo» sadarbībā ar LZA pasniedz Gada balvu par zinātniskajiem sasniegumiem, lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos pētījumus enerģētikas attīstības un inovāciju vides veicināšanai. Svinīgajā pasākumā Gada balvas laureātus un studiju noslēguma darbu konkursa uzvarētājus sveica Dr.sc.ing. Āris Žīgurs, AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs, un Dr.habil.art. Ojārs Spārītis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents.

Apbalvošanas ceremonijas atklāšanā Āris Žīgurs, AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs, sacīja: «Gada balva ir tradīcija, kura šogad notiek jau 15.reizi. Laureātu vidū ir gan jaunieši - mūsu izcilie studenti, gan seniori, kas mūžu aizvadījuši savā tiešajā darbā un dalīdamies zināšanās ar citiem.Esmu gandarīts par nozares labāko pārstāvju sniegumu šajā konkursā un optimistisks par industrijas nākotni: aizvakar svinīgi atklājot Rīgas TEC-2 otro bloku, bija pulcējušies ne tikai daudz nozares speciālistu, bet arī partneri, mediji un klienti, kas nozīmē, - interese par enerģētiku un tās labākajiem sasniegumiem liecina par ieinteresētību mūsu visu nākotnē!»

Galveno - profesora A. Vītola vārdā nosaukto Gada balvu par izcilu mūža devumu enerģētikā - 2013. gadā saņēmis Dr.sc.ing. Vilnis Krēsliņš, Fizikālās enerģētikas institūta vadošais pētnieks, par aktīvu darbību enerģētikas jomā laika posmā no 2003. gada līdz 2013. gadam. Viņam ir liela autoritāte visu enerģētiku vidū ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. V. Krēsliņš ir daudzu ideju un publikāciju autors, augstas klases speciālists energosistēmu operatīvās un tehnoloģiskās vadības jomā.

Darbs: Fizikālās enerģētikas institūta pētnieks (2005.-2007.), vadošais pētnieks (2007. - šodien), , DC Baltija valdes priekšsēdētājs (2000.-2004.) un valdes loceklis (2004.-2006.) u. c. Organizatoriskais darbs: no 2000. gada Latvijas Elektroenerģētiķu biedrības prezidents, no 2007. gada un šobrīd Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, no 2002. gada RTU Valsts eksaminācijas komisijas priekšsēdētājs, RTU Padomnieku konventa loceklis, Pasaules Enerģijas padomes (WEC) Latvijas Nacionālās komitejas (PEP LNK) loceklis, Starptautiskās Enerģētikas Ekonomistu asociācijas (IAEE) Latvijas nodaļas loceklis, Latvijas Republikas Tautsaimniecības Padomes (TSP) enerģētikas komitejas loceklis, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidija loceklis, Būvindustrijas koordinācijas centra prezidija loceklis.

Gada balvu par nozīmīgu devumu enerģētikā šogad saņēmis

Dr.habil.sc.ing. Ivars Ranķis, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta direktora vietnieks. Viņa pētnieciskās darbības virziens ir saistīts ar energoelektroniku. I. Raņķis ir viens no ievērojamākiem speciālistiem līdzstrāvas vilces piedziņas pētījumu jomā Latvijā. I. Raņķis aktīvi iesaistās dažādu pētniecisko projektu vadīšanā un veikšanā, viņa vadībā sagatavoti daudzi inženieri-elektriķi, bakalauri un maģistri, 5 doktori. Kopš 2005. gada publicēti 66 zinātniskie raksti un iegūti 5 patenti.

Gada balvu par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem saņēmuši pieci jaunie zinātnieki:

Dr.sc.ing. Oļegs Borščevskis, AS «Sadales tīkls» elektroinženieris, par promocijas darbu «Lielpilsētu sadales tīklu sprieguma līmeņa izmaiņas procesa vadības metodika, tehniskie līdzekļi un optimizācija (Rīgas piemērs)»;

Dr.sc.ing. Linards Grigāns, Fizikālās enerģētikas institūta (FEI) Energoelektronikas laboratorijas pētnieks, par promocijas darbu «Rekuperetās elektriskās enerģijas izmantošana pilsētas elektrotransportā, pielietojot superkondensatorus»;

Dr.sc.ing. Jevgeņijs KUCAJEVS, AS «Siltumelektroprojekts» Releju aizsardzības un automātikas sektora vadošais inženieris, par promocijas darbu «Lielo energosistēmu risku vadības metodes un ierīces»;

Dr.sc.ing. Lana Migla, FEI Enerģijas resursu laboratorijas asistente, par promocijas darbu «Kombinētās saules siltumapgādes sistēmas Latvijā»;

Dr.sc.ing. Mārtiņš Silarājs, AS «Latvijas elektriskie tīkli» Releju dienesta vecākais inženieris, par promocijas darbu «Relejaizsardzības un automātikas kompleksu pārbaudes metodes un līdzekļi».

Sesto gadu AS «Latvenergo» rīko arī studiju noslēguma darbu konkursu četrās kategorijās: kvalifikācijas darbs, bakalaura darbs, inženierprojekts, maģistra darbs.

Kategorijā kvalifikācijas darbs apbalvojumu saņēmuši Kārlis Šteinerts par darbu «RTEC-2 2. kārtas rekonstrukcijas analīze»; Andrejs Šeršņovs par darbu «Metāla apstrādes ceha 0,4 kV elektroapgāde»; Kaspars Pots par darbu «0,4 kV Z-8225-3, Z-8225-3 rekonstrukcija d/s Saule Saulkrastu novadā».

Kategorijā bakalaura darbs apbalvojumu saņēmuši Sintija Ļeškevica par darbu «Svina - skābes akumulatoru bateriju kapacitātes noteikšanas metožu salīdzinājums»; Jurijs Juneļs par darbu «Augstākās harmonikas zemsprieguma tīklā»; Uģis Pušpurs par darbu «Fizikālo parametru attālināta iegūšana izmantojot bezvadu komunikāciju»; Jevgeņija Medvedeva par darbu «Pārejas procesi elektroenerģijas skaitītāju spriegumspolēs»; Elīna Šmite par darbu «Jaucējprogrammu izstrādes procesa efektivitātes uzlabošanas risinājumi»; Tatjana Petrova par darbu «Izkliedētās enerģijas avotu izmantošana enerģētikā»; Toms Cālītis par darbu «Augstāko harmoniku ietekme uz sprieguma kvalitāti publiskajā elektroapgādes tīklā ».

Kategorijā inženierprojekts apbalvojumu saņēmuši Valērija Miņenko par darbu «Celtnieku ielas elektroapgādes rekonstrukcija Ķegumā»; Kristaps Kalniņš par darbu «Dārza māju kooperatīva Kvadrāta, Urgu, Vīteņu un Randu ielās elektroapgādes rekonstrukcija»; Roberts Veselauskis par darbu «Biokurināmā izmantošanas tehnoloģijas pilnveide SC Daugavgrīva».

Kategorijā maģistra darbs apbalvojumu saņēmuši Viesturs Zimackis par darbu «Ēku zibensnovedēja aizsargzona un tās aplēses metodika»; Romualds Bogdanovičs par darbu «Daudzlīmeņu invertoru izpēte un izstrāde līdzsprieguma avotu kaskādes slēgumiem»; Kārlis Baumanis par darbu «Trigonometrisko atrašanās vietas noteikšanas metožu izmantošana GPS izsekošanas ierīču precizitātes uzlabošanā»; Otto Krickis par darbu «TEC-2 siltumtīklu ūdens sildītāja sildvirsmas novērtēšanas metodikas izstrādāšana»; Kristaps Priede par darbu «Hidroagregātu rekonstrukcija energosistēmas optimālai darbībai un energoapgādes drošumam»; Pēteris Stanka par darbu «Siltumsūkņa ekserģētiskā analīze».