Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizvadīta traģiska diennakts

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Viņa informē, ka piektdien plkst.19.46, VUGD saņēma informāciju, ka Līgatnē, Brīvības ielā, dzīvojamajā mājā no dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg siena un grīda četru kvadrātmetru platībā.

Pārmeklējot degošo dzīvokli, ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 65 gadus vecu vīrieti, kurš jau bija gājis bojā. Tā kā degšana radīja lielu sadūmoju, tad no citiem dzīvokļiem ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus. Pēc ugunsgrēka nodzēšanas un telpu izvēdināšanas, iedzīvotāji varēja atgriezties savos dzīvokļos.

Savukārt plkst.21.21 VUGD saņēma informāciju, ka Cesvaines novada, Cesvaines pagastā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, divstāvu koka mājas jumts un otrais stāvs jau dega ar atklātu liesmu. No ēkas pirmā stāva ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus. Turpinot ēkas pārmeklēšanu, ugunsdzēsēji glābēji ēkas otrajā stāvā atrada 58 gadus vecu vīrieti un 60 gadus vecu sievieti, kuri bija gājuši bojā. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās viena kilometra attālumā, līdz ar to ugunsdzēsēji glābēji strādāja ar ūdens pievešanu. Kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetru.

Ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija.

Naktī no piektdienas uz sestdienu, plkst.01.30, VUGD saņēma informāciju, ka Ventspilī, Pils ielā, no neapsaimniekotas ēkas nāk dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji, atlaužot durvis, iekļuva divstāvu neapsaimniekotajā ēkā. Ēkas otrajā stāvā ugunsdzēsēji glābēji atrada vīrieti, kurš bija saelpojies dūmus. Ēkas pirmajā stāvā dega atkritumi 12 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni.

VUGD atgādina, ka no traģiskām ugunsnelaimēm var pasargāt dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaņas signāla palīdzību brīdina par ugunsgrēka izcelšanos.