Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Straujuma gatava strādāt ministres amatā arī nākamajā valdībā

Lai pabeigtu iesāktos darbus, zemkopības ministre Laimdota Straujuma ir gatava strādāt arī nākamajā valdībā - līdz Saeimas vēlēšanām.

«Es būtu gatava izskatīt iespēju turpināt darbu Zemkopības ministrijā ministra amatā, ja nākamajā valdības sasaukumā jaunais premjers mani aicinās savā komandā,» biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja ministre.

Vienlaikus Straujuma atzina - kā esošās valdības ministrei viņai nebūtu korekti komentēt Valsts prezidenta izteikumus par valdības darbu.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš 11.decembrī žurnālistiem sacīja, ka vienīgais ministrs, kuram vajadzētu turpināt darbu nākamajā valdības sasaukumā, ir iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP). Prezidents uzskata, ka Kozlovskim darbs jāturpina, jo priekšā esot sarežģīts process, no kura sagaidāmi reāli soļi.

Zemkopības ministre arī norādīja, ka šogad ministrija panākusi būtisku virzību vairākās ļoti svarīgās ar lauksaimniecību saistītās problēmās.

«Apstākļos, ka kopējais Eiropas Savienības (ES) budžets lauku attīstībai tika samazināts par 17%, panācām 50% pieaugumu lauksaimniecībai. Turklāt Latvijai ir panākts straujākais tiešo maksājumu pieaugums visā ES. Tāpat panākts, ka no valsts budžeta lauksaimniekiem tiks piešķirts valsts līdzfinansējums 129 miljonu latu apmērā lauku attīstībai un papildus valsts tiešo maksājumu nodrošināšanai līdz 2020.gadam,» norādīja ministre.

Tāpat viņa sacīja, ka šogad sākts darbs pie Zemes fonda izveides, kā arī sākta izstrāde grozījumiem likumā «Par zemes privatizāciju lauku apvidos», lai precizētu kritērijus lauksaimnieciskās zemes iegādei, kas liegtu zemi iegādāties spekulantiem un ārvalstniekiem.

Sākta arī Lauku attīstības programmas (LAP) izstrāde, ko ZM ir izstrādājusi sadarbībā ar Latvijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, nosakot galvenos lauksaimniecības un lauku attīstības virzienus. LAP galvenie mērķi - efektīva lauksaimnieciskā ražošana un nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstība laukos.

Kā jau vēstīts, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents nolēmis nevienu no iepriekš nosauktajiem kandidātiem neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).