Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēkus apdraud Svētā Jēkaba katedrāles tornis; meklēs risinājumus

Sestdien, 14. decembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (V), reaģējot uz Rīgas arhibīskapa metropolīta vēstuli par Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa avārijas stāvokli, tiksies ar Zbigņevu Stankeviču, lai atrastu abpusēji pieņemamu un operatīvu risinājumu situācijas uzlabošanai, informē Rīgas domē.

Pēc metropolīta teiktā, torņa seguma salabošana ir neatliekama, jo tas jau šobrīd apdraud cilvēku drošību. Jēkaba katedrāli katru dienu apskata arī ārvalstu tūristi, kuru skaits īpaši pieaugšot 2014.gadā, kad Rīga kļūs par Eiropas Kultūras galvaspilsētu.

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle ir uzcelta 1225.gadā, tā ir Rīgas kultūrvēsturiskajai videi nozīmīgs arhitektūras piemineklis un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sastāvdaļa, kur glabājas daudzi Latvijas sakrālās mākslas darbi.

Ušakovs ir pārliecināts, ka pašvaldība nekavējoties atradīs iespēju piešķirt līdzekļus katedrāles torņa remontam, norāda domē.

Tikšanas notiks plkst.12 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē Jēkaba ielā 9.