Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotājs vēršas policijā par goda un cieņas aizskaršanu interneta vidē

Kāds skolotājs vērsies policijā pēc tam, kad ziņu portāla «Ventasbalss.lv» foruma tēmas komentāros viņš ticis nodēvēts par pedofilu, aizskarot personas godu un cieņu.

Skolotāja godu un cieņu aizskarošais ieraksts foruma tēmā veikts naktī no piektdienas uz sestdienu, un portāla administrācija to dzēsusi sestdienas rītā. Šajā pašā tēmā aizskarošs ieraksts bijis arī par kādu citu skolotāju.

«Portāla administrators šajā konkrētajā gadījumā ir izdarījis visu iespējamo un sestdienas rītā, tiklīdz pamanīja šo tēmu, to uzreiz ir izdzēsis,» informēja SIA «Ventas Balss» valdes locekle Ilze Meiere, piebilstot, ka tēma izdzēsta sestdienas rītā aptuveni starp plkst.10 un 10.30.

«Mēs esam izdarījuši maksimāli visu, ko esam varējuši. Šajā gadījumā savu vainu nesaskatām. Mums ir žēl, ka mūsu platformā kāds ir veicis ierakstu, kas ir sagādājis morālas ciešanas skolotājam vai skolotājiem. Žēl, ka tāds ir šis laikmets,» atzina Meiere.

«Ventas Balss» ir sniegusi policijai informāciju par IP adresi, no kuras veikti aizskarošie ieraksti.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar aizskarošo tēmu internetā policija ir saņēmusi trīs iesniegumus. Divus no tiem iesniedzis cietušais - vienā no tiem viņš lūdz noskaidrot un saukt pie atbildības aizskarošā ieraksta autoru, bet otrajā iesniegumā lūdz izvērtēt portāla administācijas atbildību. Portāla vainu notikušajā policija nesaskata, tādēļ attiecībā uz šo iesniegumu atteikusi ierosināt kriminālprocesu. Taču, pamatojoties uz cietušā skolotāja un vēl kāda skolas pārstāvja iesniegumiem, ir ierosināts kriminālprocess par personas goda un cieņas aizskaršanu, lai noskaidrotu komentāra autoru.

Policija ir noskaidrojusi IP adresi, no kuras veikts ieraksts foruma tēmā, un nosūtījusi pieprasījumu interneta pakalpojuma sniedzējam, lai noskaidrotu, kam pieder šī IP adrese.

Pirms gada Drošības policijā (DP) tika sākts kriminālprocess saistībā ar naidu kurinošiem komentāriem par provokatīviem un asiem nacionālajiem jautājumiem interneta portālā «Ventasbalss.lv» 2012. gada februārī, kad Latvijā notika valodu referendums. DP Ventspilī veica pārbaudi portāla redakcijā, lai noskaidrotu IP adreses, no kurām rakstīti naidu kurinošie komentāri.

«Ventas Balss» rīcībā pašlaik nav informācijas, cik tālu ir pavirzījusies izmeklēšana šajā kriminālprocesā. Toreiz vēl portāls nesaglabāja informāciju par IP adresēm, no kurām rakstīti jau dzēstie komentāri, taču DP ar tās rīcībā esošo tehniku šo informāciju ir izdevies atjaunot un iegūt. «Kas šīs lietas izmeklēšanā ir noticis tālāk, mūsu rīcībā informācija nav,» atzina Meiere.