Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemas sezonu atklāj slēpošanas centrs «Reiņa trase»

No šodienas plkst.10 ziemas sezonu ir atklājis viens no senākajiem slēpošanas centriem Latvijā - «Reiņa trase», aģentūru LETA informēja slēpošanas centra mārketinga vadītājs Pēteris Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, naktī uz šodienu gaisa temperatūra bijusi pat mīnus pieci grādi un zemāka, tādēļ bijis iespējams pūst sniegu, un arī šodien sniega pūšana turpināta. «Tā kā tuvākajās dienās jau atkal sola siltu laiku, tad tagad ir jāizmanto viss vēsais laiks, kas ir,» norādīja Kalniņš. Tomēr, pēc viņa teiktā, jau patlaban trasē esot sapresēts pietiekami daudz sniega, lai pirmie apmeklētāji varētu pilnvērtīgi baudīt ziemas izklaides.

Šodien apmeklētājiem atvērta galvenā trase ar vienu pacēlāju. Trase darbosies līdz pat plkst.22, savukārt rīt, ja būs trases darbībai labvēlīgi laika apstākļi un klientu pieplūdums, patlaban darba laiks tiekot plānots no plkst.10 līdz 22. No šodienas centrā esot pieejama arī kafejnīca, instruktoru pakalpojums un arī inventāra noma.

Tuvākajā laikā atkarībā no laika apstākļiem apmeklētājiem tiks atvērts arī bērnu parks un iesācēju kalns. Kā iepriekš norādīja Kalniņš, distanču slēpošanas un kameršļūkšanas trases izveidošana ir laikietilpīgākais darbs, tādēļ tās sagatavošanai ir jāveltī gandrīz nedēļa. Distanču slēpošanas trase būs vairāk nekā divus kilometrus gara un tiks apgaismota 1,3 kilometru garumā.

Kā pastāstīja «Reiņa trases» vadītājs Austris Brutāns, slēpošanas sezona šogad ir sākusies vēlu. Citus gadus jau decembra sākums ir bijis salu un sniegiem bagāts, lai ziemas sezona ap šo laiku varētu ritēt pilnā sparā. Pēc viņa teiktā, ideāli laika apstākļi sniega ražošanas sākšanai ir nedaudz sasalusi zemes virskārta un gaisa temperatūra zem mīnus trīs grādiem.

Reiņa trasē arī šogad kopumā darbosies sešas dažādas slēpošanas trases, tostarp galvenā trase, iesācēju trase ar snovborda parka elementiem, junioru parks, bērnu parks ar lentes pacēlāju, distanču slēpošanas trase un kameršļūkšanas trase, pastāstīja Kalniņš.