Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Norvēģijas Progresa partijas jaunieši rosina legalizēt poligāmiju

Norvēģijas valdībā pārstāvētās Progresa partijas jaunatnes organizācija nākusi klajā ar prasību atļaut poligāmiju, ļaujot gan sievietēm, gan vīriešiem stāties laulībā ar tik daudz partneriem, ar cik vien tie vēlas.

Partijas vadība jauniešu iniciatīvu tomēr atzinusi par «visai sliktu ideju».

«Mēs vēlamies neitrālu likumu, kurā teikts, ka ikvienam jāļauj precēties ar ikvienu, ar kuru tas vēlas,» īsi pēc balsojuma ikgadējā jaunatnes organizācijas kongresā paziņoja Hēdmarkas nodaļas vadītāja Katrīna Jākobsena Solberga.

Intervijā laikrakstam «Dagbladet» viņa pavēstīja, ka tagad jaunatnes organizācija oficiāli iesniegs šo priekšlikumu Progresa partijas kongresam, kas gaidāms pavasarī.

«Man personīgi ir grūti atrast argumentus pret poligāmiju,» viņa piebilda. «Nedomāju, ka valdībai būtu jāiejaucas ļaužu mīlas dzīvē.»

Tikmēr partijas centrālkomitejas loceklis Ātle Sīmonsens paziņojis, ka, lai gan jaunatnes organizācijas iniciatīvas ir vēlamas, taču šis ierosinājums, domājams, nekļūs par tās oficiālās programmas sastāvdaļu.

«No brīvības perspektīvas kāds var secināt, ka poligāmija ir jāatļauj, taču mēs zinām, ka vairums ļaužu, kas dzīvo šādā veidā, nedara to brīvprātīgi,» norādījis Sīmonsens. «Tāpēc nedomāju, ka tā ir visai laba ideja.»