Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«DNB bankas» filiālēs eiro sākumkomplekta iegādei prasa uzrādīt personu apliecinošu dokumentu

Lai iegādātos eiro sākumkomplektu, «DNB bankas» Āgenskalna filiālē tiek prasīts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, sociālajā tīklā «Twitter» ziņo Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses un informācijas nodaļas vadītāja Sanita Jemberga.

«DNB bankas» Āgenskalna filiāles darbinieki šādu prasību pamatojuši, norādot, ka tā esot Latvijas Bankas prasība.

Latvijas Banka gan norāda, ka eiro sākumkomplektu iegādei personu apliecinošu dokumentu uzrādīšana netiek prasīta.

«DNB bankas» Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Teika Lapsa biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka atsauce uz Latvijas Bankas prasībām ir konkrētās filiāles darbinieka kļūda.

«Eiro sākumkomplektu iegādei visās «DNB bankas» filiālēs prasām uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, bet tas ir saistīts ar bankas iekšējo drošības procedūru, lai mazinātu riskus darījumos ar skaidru naudu. Pēdējā laikā ir aktivizējušies dažāda veida krāpnieki, piemēram, internetbankās, tāpēc, lai pēc iespējas mazinātu krāpniecības riskus, visos darījumos ar skaidru naudu filiālēs prasām uzrādīt dokumentus,» skaidroja Lapsa.

Kā ziņots, no 10.decembra iedzīvotāji visā Latvijā banku filiālēs, 302 pasta nodaļās reģionos un Latvijas Bankas kasēs var iegādāties 14,23 eiro jeb desmit latus vērtus Latvijas eiro monētu sākumkomplektus. Sākumkomplektā iekļautas 45 monētas: divas divu eiro monētas, četras viena eiro monētas, septiņas 50 centu monētas, astoņas 20 centu monētas, septiņas desmit centu monētas, piecas piecu centu monētas, sešas divu centu monētas, sešas viena centa monētas. Monētas ir iepakotas plastmasas maisiņā, un kopējais sākumkomplekta svars ir aptuveni 230 grami.

Šīs monētas varēs izmantot norēķinos tikai no 2014.gada sākuma.

Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms aicina iedzīvotājus rīkoties bez steigas un panikas un atcerēties, ka eiro monētu komplekti nav vienīgā iespēja mainīt naudu. Latus pret eiro varēs mainīt nākamgad gan bankās, gan pastā, no nākamā gada janvāra eiro izsniegs bankomāti, arī tirdzniecības centros atlikumus par pirkumiem izsniegs eiro.

Latvija nākamgad kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.