Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Izraēlu šokē spēcīgākā snigšana kopš 1978.gada

Sestdien Izraēlas iedzīvotājus šokēja spēcīga sniegavētra, kuras dēļ pārtraukta satiksme ar apdzīvotām vietām rajonos, kas atrodas augstāk virs jūras līmeņa. Sniegavētra plosās pēc dažu dienu snigšanas, kuras dēļ piektdien sniega sega Jeruzalemē jau bija sasniegusi 37 centimetru biezumu.

Meteorologi informējuši Izraēlas armijas radio, ka valsts patlaban piedzīvo stiprāko snigšanu kopš 1879.gada, vienlaikus prognozējot sniegavētras beigas jau šonakt.

Izraēlas elektroenerģijas kompānijas pārstāvis paziņojis, ka apmēram 29 000 Izraēlas mājsaimniecību palikušas bez elektrības, no tām 13 000 Jeruzalemē. Savukārt policija informē, ka valsts ziemeļos sniega dēļ nesasniedzamas ir 45 pilsētas un ciemati, bet nakts gaitā palīdzība bijusi nepieciešama 200 autobraucējiem.

Piektdienas vakarā upes pārplūšanas dēļ uz divām stundām tika slēgta satiksme pa Ajalonas maģistrāli, kas savieno Izraēlas komerciālo galvaspilsētu Telavivu ar tās piepilsētām.

Savukārt divas šosejas, kuras ved uz Jeruzalemi, kas paceļas apmēram 795 metrus virs jūras līmeņa, ir slēgtas jau trešo dienu. Sestdien lielākā daļa pilsētas galveno ielu bija attīrītas no sniega, tomēr municipalitāte aicina iedzīvotājus palikt mājās vai izvairīties no auto vadīšanas.

Sestdien paredzēti divi vilciena reisi no Telavivas uz Haifu, kas ir ļoti neparasti, jo ebreju sabata laikā sabiedriskais transports parasti nekursē.

Policijas pārstāve informējusi, ka Lodas pilsētā dzīvību zaudējis kādas Izraēlas arābu ģimenes zīdainis, kad nekvalitatīva sildītāja dēļ mājā izcēlies ugunsgrēks. Piektdienas vakarā negadījumā bojā gāja kāds 37 gadus vecs vīrietis, kurš netālu no Telavivas centās salabot mājas jumtu, bet nokrita un nositās.

Armija un brīvprātīgie pilsētā izplata siltas segas un nogādā siltākos mājokļos tos, kam tas ir nepieciešams.