Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ĀM neizpratnē par padomju laiku slavinošas dziesmas izvēli koncertā Kremlī

Neizpratni izraisa padomju laiku slavinošas dziesmas iekļaušana augsta līmeņa oficiāla Krievijas valsts pasākuma programmā, aģentūrai LETA pauda Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Kārlis Eihenbaums, atsaucoties uz konstitūcijas divdesmitgades svinībās atskaņoto dziedātāja Oļega Gazmanova dziesmu «Ražots Padomju Savienībā».

Gazmanovs savā dziesmā «Ražots Padomju Savienībā» aizrautīgi slavinājis padomju impēriju. «Ukraina un Krima, Baltkrievija un Moldova - tā ir mana valsts. Sahalīna, Kamčatka, Urālu kalni - tā ir mana valsts, Krasnodaras novads, Sibīrija un Pievolga, Kazahstāna un Kaukāzs un Baltija arī,» - šādi «savas valsts» ģeogrāfiju Gazmanovs izklāsta dziesmā, kuras piedziedājumā skan vārdi «Esmu dzimis Padomju Savienībā, ražots es esmu PSRS».

«Ironiski, ka šāds priekšnesums tiek izpildīts par godu demokrātiskās Krievijas konstitūcijas 20.gadadienai, jo īpaši, ņemot vērā Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas vēsturisko ieguldījumu bēdīgi slavenās PSRS sabrukumā,» sacīja Eihenbaums.

«Var tikai izteikt nožēlu, ka Krievijā joprojām ir aprindas, kuras nav spējušas atteikties no pagātnes stereotipiem un pilnībā pieņemt politiskās kartes mūsdienu realitātes,» piebilda Eihenbaums.

Jau ziņots, ka priekšnesums satraucis Lietuvas sabiedrību. Lietuvas Seima deputāts bijušais ārlietu ministrs Audroņs Ažubalis aicinājis neļaut iebraukt valstī dziedātājam Gazmanovam.

Kā uzskata Ažubalis, kurš ir arī konservatīvo ēnu kabineta ārlietu ministrs, tiklab Lietuvas Ārlietu ministrijai, kā Kultūras ministrijai un Iekšlietu ministrijas Migrācijas departamentam būtu jāgādā, lai šādiem dziedātājiem nebūtu iespējas ierasties Lietuvā un savās dziesmās legalizēt Kremļa propagandu.

«Savukārt Lietuvas pilsoņus es aicinu saglabāt pašcieņu un ignorēt šādus propagandas pasākumus,» viņš norādījis.

Saskaņā ar internetā atrodamo informāciju 29.decembrī Gazmanovam paredzēts koncerts Viļņas «Siemens» arēnā.

Pēc deputāta teiktā, šī dziesma ir tikai vēl viena raksturīga pret Krievijas kaimiņvalstu neatkarību vērstās konsekventās propagandas izpausme, kas nevarētu pārsteigt tos, kuri interesējas par Kremļa informācijas politiku, - drīzāk jau brīnīties vajadzētu par to, ka Lietuva līdz pat šim laikam pati uzņem šādus darboņus, lai viņi par naudu uzdziedātu par «skaisto Baltijas pagātni PSRS sastāvā».

«Lietuva nedrīkstētu pieļaut, lai to pārvērš par likumīgu informatīvās propagandas lauku,» piebildis Ažubalis.

Šoku par Gazmanova dziesmas tekstu nav slēpis arī Eiropas Savienības vēstnieks Maskavā Vīgauds Ušacks, kurš pats piedalījās šajā pasākumā. Pēc viņa teiktā, tas pārsteidzis arī viņa kolēģus diplomātus.