Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM neplāno atlikt Būvniecības likuma spēkā stāšanos

Ekonomikas ministrija (EM) patlaban neplāno atlikt Būvniecības likuma spēkā stāšanos, kas paredzēta 2014.gada 1.februārī, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina ministrijā.

Ministru prezidents pirmdien, 9.decembrī, lūdzis EM sagatavot un iesniegt izskatīšanai nākamnedēļ Ministru kabineta sēdē informatīvo ziņojumu par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanās nodrošināšanu un par likumam pakārtoto tiesību aktu skaitu, saturu, izstrādes gaitu, kā arī spēkā stāšanās termiņu.

Ministrijā atzina, ka informatīvais ziņojums vēl tiek precizēts un tiks nosūtīts Valsts kancelejai, tiklīdz būs gatavs.

Tāpat EM norādīja, ka patlaban nav plānojusi aicināt atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos un notiek aktīvs darbs, lai tiktu izstrādāti un saskaņoti nepieciešamie pakārtotie normatīvie akti, no kuriem vairāki jau ir izsludināti starpinstitūciju saskaņošanai.

Jau ziņots, ka Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Būvinženieru savienība un Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija vēlas atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos 2014.gada 1.februārī.

Arhitektu savienība atzina, ka, ja likuma stāšanās spēkā tiks sasteigta, tas būs vēl vājāks par iepriekšējo. Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija lūdz mainīt jaunā Būvniecības likuma ieviešanas termiņu un ieviest to tikai pēc šim likumam pakārtoto dokumentu pilnas paketes izstrādāšanas.

Arī Latvijas Būvinženieru savienība pieprasa atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanās termiņu līdz tam brīdim, kad kvalitatīvi tiks sagatavots un pieņemts gan likums, gan tam pakārtotie normatīvie dokumenti.

EM iepriekš atzina, ka ir nepieciešams iespējami ātrāk panākt izmaiņas pašreizējā būvniecības nozares regulējumā, lai tiktu nodrošināta augstāka būvniecības kvalitāte, speciālistu kompetence un atbildība, kā arī reāla valsts uzraudzības sistēma.

Ministrijā uzskata, ka patlaban nebūtu lietderīgi atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanās datumu un turpināt būvniecības nozares darbību bez izmaiņām un saskaņā ar veco, spēkā esošo regulējumu. EM atzīst, ka visas pūles jāvelta jauno vispārējo būvnoteikumu izstrādei, lai nekavētu likuma stāšanos spēkā un uzlabotu būvniecības vidi un kvalitāti Latvijā.