Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodibina partiju «Latvijas attīstībai»

Šodien dibināšanas pilnsapulcē tika pieņemts lēmums par partijas «Latvijas attīstībai» nodibināšanu.

Partijas pārstāve Baiba Fromane norādīja, ka uz partijas dibināšanu ieradušies 214 personas. Par partijas dibināšanu nobalsoja 201 cilvēks.

Biedrības dibināšanas pasākumā ieradušies ekspremjers Einars Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis, Valērijs Belokoņs, Pēteris Šmidre, bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce un citi.

Šmidre pilnsapulcē ieradies kā viesis līdzīgi kā «Ekonomistu apvienības 2010» valdes prezidents Ojārs Kehris. Savukārt balsojumā par partijas dibināšanu cita starpā piedalījās ekonomists Uldis Osis, Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas vadītāja Baiba Fromane un Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs.

Tāpat pilnsapulcē ieradies bijušais nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs Emīls Jakrins.

Saskaņā ar likumu partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200.

Partija «Latvijas attīstībai» būs labēji konservatīva partija, kas apvieno profesionālus un pieredzējušus cilvēkus, kam svarīga stabila un ilgstoša ekonomiskā izaugsme Latvijā, uzsver partijas pārstāvji. Partijas mērķis ir iedzīvotāju labklājība, aģentūru LETA iepriekš informēja ekspremjera Einara Repšes vadītās biedrības «Latvijas attīstībai» pārstāvji.

«Ticam, ka to varam panākt, atbalstot uzņēmīgus cilvēkus un stiprinot Latvijas uzņēmumus - tikai spēcīgi Latvijas uzņēmēji un konkurētspējīgas ražotnes var nodrošināt labi apmaksātas darbavietas. Ir nepieciešama jauna politikas kvalitāte un izpratne - esam par konstruktīvu un racionālu politiku, kas vērsta uz sadarbību,» teikts topošās partijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Biedrība «Latvijas attīstībai» dibināta 2012.gada martā ar mērķi izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus mērķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai Latvijas attīstībai. Uz biedrības pamata dibinot politisko partiju, paredzēts startēt 2014.gadā plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Novembrī par Repšes veidoto partiju uz biedrības «Latvijas attīstībai» pamata gatavību balsot izteica 1% pilsoņu, liecina «Latvijas Faktu» aptaujas rezultāti.