Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēdējā gaitā izvadīts bijušais Dienvidāfrikas prezidents Nelsons Mandela

Bijušais Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Nelsons Mandela svētdien tūkstošiem sērotāju pavadībā izvadīts pēdējā gaitā, kam sekoja tradicionāla apbērēšana ģimenes un draugu lokā Mandelas senču ciematā Kunu.

Mandela pēdējā gaitā izvadīts ar 21 lielgabalu zalvi un militāro goda sardzi, bet uz bēru ceremoniju bija sapulcējušies aptuveni 4500 sērotāju, kuru vidū bija arī daudzi ārvalstu viesi, tostarp Lielbritānijas princis Čārlzs un amerikāņu televīzijas dīva Opra Vinfrija.

Ar DĀR karogu apklātais Mandelas zārks tika novietots uz govs ādām un apkārt izvietotas 95 sveces, par godu katram viņa neparastās dzīves gadam.

«Šeit atdusas Dienvidāfrikas izcilākais dēls,» atklājot piemiņas ceremoniju, sacīja DĀR vadošās partijas Āfrikas Nacionālā kongresa (ANC) prezidenta vietnieks Kirils Ramafosa.

Emocionālu uzrunu atvadu ceremonijā teica aizgājēja tuvs draugs Ahmeds Katrada, kuram reizē ar Mandelu 1963.gadā tika piespriests mūža ieslodzījums.

«Mēs sveicam Tevi kā brīvības cīnītāju. Ardievu, mans dārgais brāli, mans skolotāj, mans līderi,» cīnoties ar asarām, sacīja Katrada, aizkustinot daudzus citus sērotājus.

Pēc publiskās atvadu ceremonijas Mandela militārās goda sardzes un aptuveni simts ģimenes locekļu un draugu pavadībā tika apbedīts tradicionālā ceremonijā dzimtas kapsētā Mandelas ģimenes īpašumā Kunu ciematā.

Mandela savā autobiogrāfijā rakstīja, ka Kunu ciematā viņš dzīvojis bērnībā un tur aizvadījis savas dzīves laimīgākos gadus.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas antiaparteīda cīnītājs Mandela mūžībā aizgāja 5.decembrī 95 gadu vecumā. Visā valstī nedēļas garumā norisinājās piemiņas pasākumi. Apjomīgākā atvadīšanās no Mandelas notika Johannesburgā otrdien, kur piemiņas ceremonijā piedalījās desmitiem tūkstošu dienvidafrikāņu un desmitiem pasaules valstu līderu, godinot mūžībā aizgājušo Nobela Miera prēmijas laureātu.