Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Makeins: Amerika ir kopā ar ukraiņiem

Amerika atbalsta ukraiņu tiekšanos uz integrāciju Eiropā, Kijevas centrā sanākušajiem demonstrantiem paziņoja ASV senators Džons Makeins.

«Visai Ukrainai, Amerika ir kopā ar jums,» Makeins sacīja Kijevas Neatkarības laukumā sanākušajiem demonstrantiem, kas protestē pret Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča lēmumu atteikties no tuvināšanās Eiropai, tā vietā izvēloties ciešākas attiecības ar Krieviju.

«Brīvā pasaule ir ar jums, Amerika ir ar jums, es esmu ar jums,» sacīja amerikāņu senators, atbildē saņemot protestētāju gaviles.

«Ukraina Eiropu padarīs labāku un Eiropa Ukrainu padarīs labāku,» norādīja Makeins, kurš sestdien ieradās vizītē Ukrainā un tikās ar opozīcijas līderiem.

Makeins svētdien tikās ar ieslodzītās bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko meitu Jevgeņiju. Sarunu gaitā Makeins izteicies par iespēju ieviest sankcijas pret noteiktām Ukrainas amatpersonām, kas saistītas ar Timošneko vajāšanu, kā arī ar 30.novembrī drošības spēku vardarbību pret protestētājiem.

Makeins pēc ierašanās Ukrainā tikās opozīcijas politiķi Vitāliju Kļičko, opozīcijas partijas «Batkivščina» («Tēvzeme») līderi Arsēniju Jaceņuku un Ukraiņu nacionālistu partijas Visukrainas savienība «Svoboda» («Brīvība») parlamenta frakcijas vadītāju Oļegu Tjagņiboku.

Svētdien Makeins, ASV senators Kriss Mērfijs un ASV vēstnieks Ukrainā Džefrijs Pjats apmeklēja Kijevas Neatkarības laukumu, lai paustu atbalstu proeiropiski noskaņotajiem ukraiņu demonstrantiem.

Kā jau LETA ziņoja, Kijevas Neatkarības laukumā svētdien sapulcējušies vairāk nekā 200 000 protestētāju, pieprasot Ukrainas vadībai atkāpties no lēmuma neparakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Opozīcijas līderi aicināja Ukrainas iedzīvotājus svētdienu pusdienlaikā pulcēties Kijevas Neatkarības laukumā uz masu protestu. Vairāki tūkstoši protestētāju laukumā uzturas ikdienas jau vairāk nekā trīs nedēļas, nosodot Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt ES asociācijas līgumu, tā vietā izvēloties ciešākas attiecības ar Krieviju.

Savukārt netālajā Eiropas parkā pie parlamenta ēkas svētdien notiek Janukoviča Reģionu partijas atbalstītāju mītiņš. Pēc Rietumvalstu žurnālistu aplēsēm, laukumā sanākuši aptuveni 5000 cilvēku ar Reģionu partijas karogiem un plakātiem rokās.

Abās protestētāju nometnēs valda mierīga atmosfēra, turklāt starp abiem laukumiem izvietotas barikādes. Eiropas parkā vērojams neliels skaits miliču, taču netālu novietoti vairāki autobusi ar likumsargiem.

Janukovičs nonācis sarežģītas izvēles priekšā, vai tuvināt savu nāciju Rietumiem, parakstot līgumu ar ES, vai arī pievienoties Maskavas vadītajai Muitas apvienībai.

Ukrainas prezidents nākamo otrdien dosies uz Maskavu, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Savukārt Ukrainas opozīcija paziņojusi, ka Janukoviča vizītes laikā Maskavā Kijevā plānota masveida protesta akcija.