Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miris leģendārā Arābijas Lorensa atveidotājs aktieris Pīters O'Tūls

Pēc ilgas cīņas ar slimību 81 gada vecumā no dzīves aizgājis leģendārais īru aktieris Pīters O’Tūls. Viņa slavenākā loma bija Arābijas Lorensa tēls, O’Tūls astoņas reizes ticis nominēts Kino akadēmijas balvai, taču viņam ne reizi šo trofeju neizdevās iegūt.

O’Tūls 1955.gadā uzvedumā «Hamlets» uzsāka savu karjeru kā viens no tā laika daudzsološākajiem britu aktieriem. Starptautisku slavu viņam atnesa loma leģendārajā filmā «Arābijas Lorenss», kurā viņš attēloja mītiem apvīto britu Pirmā pasaules kara karavīru, kurš vadīja arābu sacelšanos pret turkiem.

O’Tūls bija apbrīnojami izskatīgs un īru aktiera izteikti zilās acis sajūsimināja ne vienu vien kino skatītāju, tomēr aiz viņa labā izskata slēpās arī sava ēnas puse, viņš ilgi nebija spējīgs atradināties no pārmērīgas alkohola lietošanas. «Ja tu kaut ko nevari izdarīt labprāt un ar prieku, tad vienkārši nedari to,» reiz bija teicis aktieris.

Vēlāk viņš spēlējis vēl vairākas lielas lomas un vairākkārtīgi ticis nominēts arī Oskara balvai, taču skatītājiem viņš visvairāk saistās tieši ar Arābijas Lorensu.

Par O’Tūla nāvi paziņoja viņa menedžeris Stīvs Kenis, kurš skaidroja, ka aktieris bijis slims jau kādu laiku. Viņa meite Keita teica, ka ģimene ir saviļņota par neskaitāmajām un emocionālajām līdzjūtībām, kas izteiktas viņa tēvam.

«Ar laiku mēs izveidosim memoriālu, kurš būs piepildīts ar dziesmām un labu noskaņojumu, tieši tā, kā viņš to būtu vēlējies,» piebilda O’Tūla meita.