Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedbank»: Vairāk nekā 90% skaidras naudas iemaksu notiek bankomātos

Tuvojoties pārejai uz eiro, iedzīvotāji skaidras naudas iemaksai kontā biežāk izvēlas naudas iemaksas bankomātus, tā vietā, lai dotos uz filiālēm, liecina «Swedbank» dati.

Šī gada oktobrī tikai viens no desmit skaidras naudas iemaksām tika veikta filiālē, pārējās - naudas iemaksas bankomātos. Tajos veikto iemaksu īpatsvara pieaugums vērojams no jūlija, kad Latvijas saņēma oficiālu uzaicinājumu pievienoties eirozonai. Tas apliecina, ka iedzīvotāji izvēlas ērtāko un izdevīgāko risinājumu pārejai uz eiro, informē «Swedbank» preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Viņa informē, ka šī gada 3.ceturksnī no visām skaidras naudas iemaksām bankas kontā 93% darījumu tika veikti naudas iemaksas bankomātos. Kopumā gada laikā naudas iemaksas bankomātu izmantošana skaidras naudas iemaksām pieaugusi par sešiem procentpunktiem. Tikmēr naudas iemaksu skaits filiālēs šī gada 3.ceturksnī, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, sarucis par 41%.

Lai iedzīvotājiem nākamā gada sākumā nebūtu vairākas stundas jāpavada rindās filiālēs, latus pirmās divas janvāra nedēļas - līdz pat 2014.gada 14.janvārim – vēl varēs iemaksāt 66 «Swedbank» naudas iemaksas bankomātos visā Latvijā. Bankas kontā lati automātiski konvertēsies uz eiro pēc valsts fiksētā kursa. Pārējie naudas iemaksas bankomāti no 1.janvāra pieņems eiro, norāda Jakubovska.