Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai poļiem atkal būs savs auto?

Kāda Polijas un Kanādas uzņēmēju grupa vēlas atsākt Polijā ražot automašīnu «Syrena», kura valstī tika ražota no 1957. līdz 1983.gadam, ziņo «Autonews.com».

Pēdējais ražotais «Syrena» auto, kas Polijā bieži tiek saukta arī par nāriņu, dienasgaismu ieraudzīja tieši pirms 30 gadiem. Kopumā tika saražots mazliet vairāk nekā pusmiljons šādu auto. Tagad kāds Kanādā bāzēts uzņēmums, kura dibinātāji ir poļu diasporas pārstāvji, prezentējis attēlus, kuros redzama uzņēmuma versija par to, kāda «Syrena» varētu izskatīties 21.gadsimtā. Viņi nodēvējuši to par «AK Syrena Meluzyna».

Uzņēmuma vadītājs ir paziņojis, ka šobrīd aktīvi tiekot meklēti investori un ražošanas partneri. Viens no potenciālajiem partneriem ir «FSO», tas ir uzņēmums, kam pieder vēsturiskās «Syrena» tiesības. Bet pašam Kanādas uzņēmumam piešķirtas ekskluzīvas tiesības attīstīt jaunu «Syrena» modeli, ražot un reklamēt to.

Kanādas uzņēmuma īpašnieki par vienu no galvenajiem priekšnoteikumiem izvirzījuši to, ka auto būtu jāražo Polijā. Jaunās «Syrena» prototips spēcīgi atgādina tās priekšgājējus. «Kāpēc gan auto būtu jāizskatās nopietni?» jautā kanādiešu uzņēmuma vadītājs, kurš pats ilgi darbojies kā rotaļlietu dizaineris.

Uzņēmums jaunajā auto saskata potenciālu, sevišķi pašmāju tirgū. Viņš cer, ka poļiem tas saistīties ar zināmu nostaļģiju un atzīmē, ka daudzi braukšanai pa pilsētu šobrīd izvēlas mazākas mašīnas.