Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

M.Dukurs: Izmaiņas laika mērīšanā Leikplesidā bija ļoti aizdomīgas

Leikplesidas trasē ASV notikušajā Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā skeletonā vīriešiem pēkšņās izmaiņas latvieša Martina Dukura distances laika mērīšanā bija ļoti aizdomīgas, tomēr Latvijas komandas pārstāvji diskusijās ar tiesnešiem patērējuši pārāk daudz enerģijas, laikrakstam «Diena» izteicies pats M.Dukurs.

Leikplesidas posmā trešo vietu izcīnīja Tomass Dukurs, bet planētas spēcīgākais skeletonists M.Dukurs šoreiz palika vien astotajā pozīcijā. Pēdējo reizi tik zemu Pasaules kausa sacensībās M.Dukurs bija pirms pieciem gadiem.

Kā vēsta portāls «Skeleton.lv», M.Dukuram, veicot pirmo sacensību braucienu, tika fiksēti divi finiša laiki, kas nav iespējams normālos sacensību norises apstākļos. Šķērsojot finiša līniju, laika iekārta televīzijā vispirms uzrādīja rezultātu 53,81 sekunde, taču mirkli vēlāk uzrādītais rezultāts tika mainīts uz 54,21 sekundi.

Ņemot vērā šos novērojumus, komandas treneris izmantoja savas tiesības un vērsās pie sacensību žūrijas ar rakstisku pieprasījumu pēc situācijas skaidrojuma. Sacensību žūrijas oficiālais skaidrojums norāda, ka trases laika ņemšanas iekārtās nesakritība netika novērota un televīzijas kadros redzamie dažādie finiša rezultāti nav attiecināmi uz fiziskajām laika ņemšanas iekārtām trasē. Šis apgalvojums gan nevarot atbilst patiesībai, jo televīzija neizmanto citas laika ņemšanas iekārtas.

«Tas viss bija ļoti aizdomīgi. Tagad gan man jāatzīst, ka pēc pirmā brauciena es pats nerīkojos īsti apdomīgi. Pārāk daudz enerģijas iztērēju diskusijās ar tiesnešiem, cenšoties pierādīt, ka tas nevarētu būt mans patiesais rezultāts,» izteicies M.Dukurs. «Būs mācība priekšdienām. Kļūdas bija - tas man ir jāatzīst.»

Komandas treneriem un sportistam objektīvi salīdzinot M.Dukura pirmo braucienu ar konkurentiem, «tas bija pietiekoši labs, lai reālais rezultāts būtu labāks par fiksēto, taču neuzņemamies vizuāli vērtēt simtdaļas un paļaujamies uz oficiālo laika mērīšanu», - teikts Latvijas komandas skaidrojumā. Latvijas komanda uzsver, ka iestājas par godīgām sacīkstēm un respektē sacīkšu organizatoru objektīvus lēmumus, kā arī augstu vērtē konkurentu sasniegumus.

«Treniņos mums gāja labi, bet tad sāka pazemināties gaisa temperatūra un arī mūsu kamanas attiecīgi sāka slīdēt lēnāk,» skaidro M.Dukurs. «Es nestresoju. Jāskatās, kādas būs tendences nākamajās sacensībās.»

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 645 punktiem atrodas krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš apsteidz M.Dukuru par 50 punktiem, bet vēl par diviem punktiem mazāk ir amerikānim Metjū Entuānam. Savukārt T.Dukurs ar 568 punktiem ieņem ceturto vietu.

Leikplesidā bija pēdējās sacensības pirms atgriešanās Eiropā, kas notiks jau jaunajā gadā, bet pēc četrām sacensībām būs pienākušas Soču olimpiskās spēles. Atlase Soču olimpiskajām spēlēm norisināsies līdz nākamā gada 19.janvārim, un Olimpiādē piedalīsies 30 vīriešu skeletonisti un 20 sievietes. Sportistu atlase tiks veidota pēc Nāciju ranga.

Uz dalību Soču Olimpiādes sieviešu skeletona sacensībās pretendē latviete Lelde Priedulēna.