Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība»: Ušakova reklāmas kampaņa maldina rīdziniekus

Rīgas domes (RD) «Vienotības» frakcija vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt, vai medijos ievietotās reklāmas par pieteikšanos «Rīdzinieka kartei» varētu būt Krimināllikuma pārkāpums, portāls «Apollo» uzzināja RD «Vienotības» frakcijā.

RD «Vienotības» frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte ir nosūtījusi vēstuli KNAB ar lūgumu izvērtēt, vai medijos ievietotās reklāmas par pieteikšanos «Rīdzinieka kartei» varētu būt Krimināllikuma pārkāpums, jo likums aizliedz sabiedrību maldinošu reklāmu.

RD «Vienotības» frakcija norāda, ka 8. novembrī Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), izvērtējot RD pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka diferencētas biļešu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā, ir uzdevusi pašvaldībai šo normu atcelt. Bez tam, nesen pieņemtie grozījumi «Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā» paredz aizliegt deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo nosacījumu atlaižu piešķiršanai.

19. novembrī RD valdošā koalīcija pieņēma jaunus noteikumus par diferencētām biļešu cenām Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, taču VARAM savu atzinumu vēl nav sniegusi.

«Nils Ušakovs (SC), vērienīgā reklāmas kampaņā aicina iedzīvotājus deklarēties Rīgā, lai saņemtu braukšanas atvieglojumus, nesagaidot VARAM atzinumu un tādējādi maldinot iedzīvotājus. Nav izslēgts, ka Rīgas domes pieņemtais un Latvijas iedzīvotājus diskriminējošais lēmums noteikt dažādu braukšanas maksu galvaspilsētā un ārpus tās deklarētajiem iedzīvotājiem, tiks atcelts. Rīdzinieku nodokļos samaksāto naudu nav jāizmanto domes vadības politiskām reklāmām, un nekādā gadījumā to nedrīkst izmantot finansējot maldinošu reklāmas kampaņu,» uzskata Rīgas domes «Vienotības» frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Krimināllikuma 211. pants nosaka, ka maldinoša reklāma ir aizliegta.