Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas brīvdabas muzejs aicina mieloties ar «ķūķi»

20.decembrī no plkst.15.00-16.00 Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe) visi aicināti sagaidīt Ziemassvētkus senlatviešu tradīciju garā.

Aiz loga jūtamais vēsums vēsta, ka pavisam drīz katru māju piepildīs piparkūku smarža un tiks gaidīts lielais Ziemassvētku brīnums. Mūsdienās Ziemassvētkus ierasts sagaidīt klusi un mierīgi, taču senajiem latviešiem Ziemas saulgrieži bija līksmības un jautrības pilni svētki. Galvenās latviešu tautas Ziemassvētku tradīcijas bija vilkt bluķi, liet laimes, dāvināt dāvanas, iet ķekatās un mieloties ar «ķūķi».

Arī šogad Jūrmalas brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus ļauties Ziemassvētku gaidīšanas priekam senlatviešu tradīciju garā. Kopā ar meža veci velsim un dedzināsim bluķi, liesim laimes un iesim rotaļās. Sasildīties varēs ar karstu zāļu tēju un krāsnī gatavotu «ķūķi». Lai priecāties netraucētu aukstums, saģērbieties silti!