Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidrots, kad autovadītāji uz ceļiem izturas visagresīvāk

Autovadītāji visagresīvāk izturoties Ziemassvētku brīvdienu laikā, pie šāda secinājuma nonākuši ASV auto apdrošinātāji.

Divi no trim aptaujātajiem autovadītājiem atzinuši, ka vismaz reizi Ziemassvētku brīvdienu laikā sastapušies ar agresīvu izturēšanos no citu satiksmes dalībnieku puses. Iemesls nedraudzīgajām autovadītāju attiecībām varētu būt daudzie sastrēgumi, kas šajā laikā ir ierasta parādība.

Amerikāņu apdrošināšanas kompānija «State Farm Insurance» aptaujājusi auto īpašniekus par viņu braukšanas paradumiem ziemas brīvdienu laikā. Ar agresīvu braukšanas stilu kompānija apzīmē atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, riskantu pārkārtošanos un apdzīšanas manevrus, kā arī distances neievērošanu starp transportlīdzekļiem. Aptaujājot autobraucējus, atklājies, ka iespēja sastapties ar agresīviem braucējiem gada nogalē ievērojami pieaug.

32% no aptaujātajiem atzinuši, ka svētku laikā, vadot savu auto, viņi varētu uzvesties agresīvāk, nekā ierasts. 44% aptaujāto atzinuši, ka pēdējo dažu mēnešu laikā paši savā braukšanas manierē saskatījuši agresīvas braukšanas pazīmes, 64% atcerējās, ka pēdējo trīs mēnešu laikā sastapušies ar agresīvu braukšanas stilu no citu autovadītāju puses.

Tāpat lielākā daļa aptaujāto autovadītāju atzina, ka viņus varētu izprovocēt veikt agresīvus braukšanas manevrus. Izvērtējot aptaujas rezultātus, uzņēmums nonācis pie secinājuma, ka lielāko agresivitāti autobraucējos izraisa sastrēgumi. Par vienu no būtiskākajiem agresijas iemesliem to nosaukuši 63% aptaujāto. 55% atzīst, ka viņu braukšanas stilu negatīvi ietekmē kavēšanās, 47% nosaukuši remontdarbus uz ceļa.

Nozīmīgs autobraucēju agresīvas izturēšanās iemesls ir arī mūsdienu stress, kas īpaši jūtams svētku laikā, kad uz cilvēku pleciem gulstas daudz atbildības un pienākumu. Nespējot tos risināt, cilvēki bieži vien kļūst agresīvi un tas atspoguļojas arī viņu braukšanas manierē