Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība» atradīšot premjera kandidātu, kurš gūs Saeimas vairākuma un prezidenta atbalstu

«Vienotība» izvirzīs Ministru prezidenta amata kandidātu, kurš gūs gan Saeimas vairākuma, gan arī Valsts prezidenta atbalstu, šodien žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Viņš uzsvēra, ka iespējamo kandidātu vārdus atklāt ir pāragri. «Tad, kad mums būs skaidrība par pašiem kandidātiem un viņu piekrišana, tad to arī varēsim komentēt,» sacīja Dombrovskis.

Taujāts, vai viņš ir uzrunājis kādus potenciālos kandidātus šim amatam, Dombrovskis vien norādīja, ka «zināmas konsultācijas notiek».

Politiķis šodien arī atkārtoja iepriekš pausto, ka «Vienotība» piedāvās savu kandidātu pirms 7.janvāra, un tas varētu būt gan «Vienotības» pārstāvis, gan arī bezpartejiskais kandidāts.

Šodien koalīcijas sēdē atsevišķi par šo jautājumu netika runāts, jo par to notiks politiskās konsultācijas, skaidroja Dombrovskis.

Kā ziņots, partija «Vienotība» plāno līdz 7.janvārim izvirzīt savu kandidātu Ministru prezidenta amatam.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija «Vienotība» pēc Valsts prezidenta Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku izšķīrās par labu nelielai pauzei, lai izvērtētu situāciju.