Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs nāk klajā ar svarīgu paziņojumu saistībā ar rīdzinieku un nerīdzinieku biļetēm

Tā kā visi rīdzinieki līdz 31.decembrim saņemt «Rīdzinieka karti» nepaspēs, janvārī un februārī visi par sabiedrisko transportu Rīgā maksās 0,60 eiro, par to savā «Twitter» kontā šodien paziņojis Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

«Sākotnēji tika plānots, ka «Rīdzinieku kartes» tiks izsniegtas divu mēnešu laikā – novembrī un decembrī. Procesā iejaucās Saeima, kas pieņēma neveiksmīgu mēģinājumu ierobežot pašvaldību tiesības. Šobrīd ir skaidrs, ka visi līdz 31.decembrim saņemt «Rīdzinieka karti» nepaspēs,» raksta Ušakovs.

Tā kā visiem «Rīdzinieka kartes» līdz 1.janvārim saņemt nebūs iespējams, pieņemts lēmums ieviest pārejas periodu. Divu mēnešu laikā – janvārī un februārī – rīdzinieki un nerīdzinieki maksās par braukšanu tikai 50% no pašizmaksas, tas ir 0,60 eiro.

Atlaides mēneša biļetēm, kas tika plānotas tikai rīdziniekiem, janvārī un februārī būs arī nerīdziniekiem.

«Šis solis pašvaldībai ir saistīts ar papildu izmaksām. Bet rīdzinieku komforts un sociālā labklājība mums ir svarīgāka,» norāda Ušakovs.

Ušakovs uzsver, ka tarifs paliek nemainīgs – 1,20 eiro, un pēc pārejas perioda 50% atlaide tiks saglabāta tikai Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Vienlaikus darbu turpina «Rīgas satiksmes» Klientu apkalpošanas centri, kā arī papildus apkalpošanas centri «Rīgas namu pārvaldnieka» filiālēs un Rīgas rajonu izpilddirekcijās.

Ušakovs apgalvo, ka tuvāko mēnešu laikā tikšot pieņemti lēmumi arī par citām privilēģijām «Rīdzinieku kartes» īpašniekiem.

Pārejas periods tikšot izmantots arī vienošanās slēgšanai ar citām pašvaldībām par atlaidēm galvaspilsētas sabiedriskajā transportā nerīdziniekiem.