Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«SEB banka» ziņo par lielu naudas apgrozījuma pieaugumu bankomātos

Pēc SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas datiem vairāk nekā piektdaļa (22%) aptaujāto plāno vēl līdz eiro ieviešanai iemaksāt savus uzkrātos latus bankas kontā.

Apkopojot jaunākos datus par «SEB bankas» skaidras naudas iemaksu un izmaksu bankomātu izmantošanu Latvijā, redzams, ka šī gada 11 mēnešos būtiski pieaudzis iemaksu darījumu skaits un apjoms. Rēķinoties ar bankomātu noslodzi gada beigās, uzkrātās latu banknotes «SEB bankas» iemaksas/izmaksas bankomātos klienti bez steigas varēs iemaksāt līdz pat nākamā gada 14.janvārim.

«SEB bankas» dati liecina, ka šī gada 11 mēnešos bankas iemaksu/izmaksu bankomātos veikti vairāk nekā 1 miljons naudas iemaksu darījumi, kas jau šobrīd ir par 29% vairāk nekā pagājušā gada kopējais iemaksu darījumu skaits. «SEB bankas» klienti, izmantojot bankomātus, šogad savos kontos iemaksājuši 263.6 miljonus latu, kas ir par 45% vairāk nekā pērn kopumā. Vidējā iemaksu summa gada laikā ir palielinājusies no 231 latiem līdz 285 latiem.

«Pēdējo piecu gadu laikā ir vērojams stabils pieaugums bankomātos veikto darījumu skaita un naudas apjoma ziņā. Turklāt katru gadu decembrī izmaksas no bankomātiem pieaug straujāk nekā iemaksas. Mūsu dati liecina, šis gads varētu būt izņēmums - kopš decembra pirmajām dienām redzam, ka izmaksu apjoms saglabājas ierastā līmenī, bet iemaksas «SEB bankas» bankomātos uzrāda stabilu - par 60% lielāku apgrozījuma pieaugumu, salīdzinot ar vidējo iemaksu apjomu pēdējās 100 dienās,» saka «SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere.

«Līdz ar eiro tuvošanos, šī tendence gada pēdējās dienās tikai pastiprināsies. Ņemot vērā eiro ieviešanas sagatavošanas darbus, gada beigās iedzīvotājiem jārēķinās, ka liela naudas apjoma pieplūduma gadījumā iemaksas bankomāti piepildīsies diezgan ātri un naudas iemaksu iespējams atsākt pēc bankomāta inkasācijas. Tāpēc esam pieņēmuši lēmumu, ka mūsu klienti uzkrātās latu banknotes savā kontā varēs iemaksāt SEB bankas iemaksas/izmaksas bankomātos bez steigas līdz pat nākamā gada 14.janvārim,» informē Tetere.

Samainīt latus pret eiro bez komisijas maksas iedzīvotājiem būs iespējams vēl 6 mēnešus pēc eiro ieviešanas jebkurā Latvijas komercbankā un bez termiņa ierobežojumiem Latvijas Bankā.