Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā deviņos mēnešos otrs mazākais eksporta pieaugums ES

Latvijas eksports šā gada pirmajos deviņos mēnešos palielinājās par 2%, kas ir otrs mazākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» jaunākie dati.

Tāpat kā Latvijā, eksports 2% apmērā pieauga arī Slovēnijā.

Mazākā eksporta izaugsme - par 1% - reģistrēta Austrijā, Dānijā un Beļģijā. Savukārt Ungārijā un Itālijā eksporta apjoms saglabājās nemainīgs.

Straujākais eksporta pieaugums pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem pirmajos deviņos mēnešos fiksēts Lielbritānijā - par 13%, Lietuvā un Kiprā - par 10%, kā arī Rumānijā - par 9% un Bulgārijā - par 8%.

Savukārt straujākais eksporta samazinājums reģistrēts Maltā - par 19%, Luksemburgā - par 9%, kā arī Īrijā un Horvātijā - par 7%.

Igaunijas eksports deviņos mēnešos samazinājās par 1%.

Tikmēr lielākais importa kāpums fiksēts Lietuvā - par 9%. Importa apjoms pieaudzis vēl tikai Dānijā - par 3%, Igaunijā par 2%, kā arī Bulgārijā, Ungārijā un Slovākijā - par 1%.

Toties lielākais importa apjoma samazinājums reģistrēts Kiprā - par 19%, Maltā - par 15% un Lielbritānijā - par 9%.

Latvijā, kā arī Portugālē, Slovēnijā, Rumānijā un Beļģijā imports 2013.gada pirmajos deviņos mēnešos saglabājās nemainīgs.