Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis neplāno doties uz ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) neplāno apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Dombrovskis pilda premjera pienākumus līdz jaunās valdības izveidei, un sagaidāms, ka līdz olimpiskajām spēlēm darbu būs sācis jaunais premjers. Nākamais valdības vadītājs varēšot pats izlemt, vai apmeklēt olimpiskās spēles.

Kā ziņots, uzaicinājumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos saņēma Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, premjers Dombrovskis un izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir piešķīrusi ielūgumus trim valsts amatpersonām. Prezidents un premjers katrs var aicināt sev līdz vienu viesi un divas pavadošās personas, savukārt nozares ministram ir viens ielūgums pašam un viņš var aicināt vēl vienu viesi. Ielūgumu saņēmēji paši var brīvi izlemt, kuras personas aicināt doties līdzi.

Ja pēc jaunās valdības izveides Vjačeslavs Dombrovskis vēl būs izglītības ministra amatā, tad viņš dosies uz olimpiskajām spēlēm. Iecerēts, ka viņam līdzi dosies ministrijas pārstāvis no Sporta un jaunatnes departamenta, aģentūrai LETA pastāstīja izglītības ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola.

Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēs Soču Olimpiādes atklāšanas ceremoniju, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Krapāne apliecināja, ka prezidents saņēmis Olimpiskās komitejas ielūgumu doties uz ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos un viņš nolēmis uz to atsaukties, tādējādi ierodoties uz atklāšanas ceremoniju.

Kā ziņots, 2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais sporta pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.

Soči par ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izvēlēti 2007.gadā, balsojumā pārspējot Dienvidkorejas pilsētu Phjončhanu, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi, un Austrijas pilsētu Zalcburgu.