Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvas sporta žurnālisti par gada sportistiem atzīst Meilutīti un Kinderi

Lietuvas Sporta žurnālistu federācija (LSŽF) par 2013. gada labākajiem sportistiem atzinusi peldētāju Rūtu Meilutīti, kura šogad izcīnījusi pasaules čempiones titulu un pārvedusi zelta medaļas no diviem Eiropas čempionātiem, un pasaules čempionu modernajā pieccīņā Justīnu Kinderi.

Gada komandas titulu izpelnījušās pasaules, Eiropas un Universiādes čempiones airēšanā pāru divniekiem Donata Vištartaite un Milda Valčukaite, bet par gada labāko treneri atzīts Eiropas vicečempiones Lietuvas vīriešu basketbola valstsvienības treneris Jons Kazlausks.

Federācija, kas apvieno vairāk nekā simts Lietuvas sporta žurnālistu, gada sportistus vēlē jau devīto gadu pēc kārtas. Pirmdien Viļņas viesnīcā «Artis» gada labākajiem sportistiem vai viņu pārstāvjiem tika svinīgi pasniegtas LSŽF godalgas un laureātu diplomi.

«Priecājos par Lietuvas sportistu augstajiem sasniegumiem. Paldies, ka esat lieliski Lietuvas vēstnieki pasaulē,» savā apsveikuma runā uzsvēris premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Rūta Meilutīte no Lietuvas Nacionālās olimpiskās komitejas (LTOK) prezidentes Dainas Gudzinevičūtes rokām saņēma arī Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas balvu kā Eiropas labākā jaunā sportiste vecumā līdz 19 gadiem.

Meilutīte šogad trīs reizes labojusi pasaules rekordus peldēšanā.

«2013. gads gan Lietuvas sportam, gan Lietuvas Sporta žurnālistu federācijai bijis ļoti interesants un notikumiem bagāts. Lai gan pēc panākumiem Londonas olimpiskajās spēlēs varēja gaidīt zināmu atslābumu, tomēr šogad Lietuvas sportisti cīnījušies vēl labāk un ieguvuši tik daudz nozīmīgu titulu, ka pat ne visiem pasaules čempioniem izdevies kļūt par mūsu vēlēšanu laureātiem,» atzinis LSŽF prezidents Gintars Nenartavičs.

«Kaut arī mūsu labākajiem sportistiem Lietuvā vēl aizvien nav tādu apstākļu gatavoties sacensībām, kādus viņi būtu pelnījuši, un Lietuvas sporta dzīves vadītājiem ikviena sportam nepieciešamā lita dēļ ilgi jāklanās Seimam un valdībai, tomēr mūsu valstī sportam ir nākotne.»