Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā Krievijas iedzīvotāji jūtas daudz komfortablāk nekā Tallinā un Viļņā

Latvijas un Krievijas attiecības var attīstīties pietiekami veiksmīgi, ja Latvijas valdība būs uz to orientēta, intervijā aģentūrai LETA norādīja Maskavas Kārnegī centra direktors Dmitrijs Treņins.

Viņaprāt, veiksmīgai savstarpējo attiecību attīstībai kā būtisks priekšnoteikums kalpo tas, ka no visām trim Baltijas valstīm tieši Latvijai ir visciešākās ekonomiskās attiecības ar Krieviju. Turklāt Rīgā Krievijas iedzīvotāji jūtas daudz komfortablāk nekā Tallinā un Viļņā. «Rīga ir liela un vēsturiski internacionāla pilsēta. Tā nav kādas provincītes galvaspilsēta, bet gan liels reģiona centrs,» norādīja Treņins.

Viņš atzina, ka abu valstu attiecībām traucē nepilsoņu problēma, kaut arī tā lēni, bet tomēr tiek risināta.

Pēc Krievijas pētnieka domām, Latvijā var izveidoties «binacionāla kopība» vai nācija, kas sastāv no vairākām komponentēm, tomēr tā jebkurā gadījumā būs ar starpetnisku raksturu. Lietuvā un Igaunijā situācija, viņaprāt, ir citādāka.

«Tāpēc, pēc manām domām, vistolerantākā un atvērtākā no Baltijas valstīm ir Latvija. Un tas Latvijas politiskajai klasei ir nopietns resurss normālu attiecību izveidošanai ar Krieviju. Krievijai nav nekādu nodomu iekarot Latviju vai padarīt to par kaut kādas Eirāzijas savienības sastāvdaļu. Iespējams, eksistē kaut kāds daudzums slimu cilvēku, kuri joprojām kaut ko murgo, bet normāli cilvēki jau sen Latviju uzskata par kaimiņvalsti,» uzsvēra Treņins.