Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji uz nākotni sākuši raudzīties pozitīvāk

Jaunākā «DNB Latvijas barometra» pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāji cerīgi skatās uz Latvijas ekonomiskās situācijas un pašu ģimeņu materiālā stāvokļa uzlabošanos jau nākamajā gadā, tai pašā laikā joprojām kritiski vērtējot iespējas atrast labu darbu.

Pētījuma rezultāti liecina, ka šogad vairums indikatoru – ģimenes materiālā stāvokļa un tā attīstības prognožu, ekonomiskās situācijas izmaiņu un valdības darba vērtējuma rādītāji -, salīdzinot ar 2012.gadu, nav piedzīvojuši būtiskas izmaiņas. Tiesa, visstraujāk (par sešiem punktiem) uzlabojies tieši ekonomiskās situācijas vērtējums.

Turklāt, vērtējot izmaiņas ilgākā laika posmā, jāsecina, ka kopš 2009.gada sabiedrības noskaņojums kopumā uzlabojies. Vienlaikus jānorāda, ka iespējas atrast labu darbu un pašreizējais ģimenes materiālais stāvoklis vēl joprojām tiek vērtēti nedaudz kritiskāk nekā pirmskrīzes laikā – 2008.gadā.

Tikmēr «DNB Latvijas barometra» otrajā daļā iedzīvotāji šoreiz bija lūgti novērtēt to, cik veiksmīgs viņiem un Latvijai kopumā bijis 2013.gads, ar ko nākamais gads, viņuprāt, paliks vēsturē, kā arī - kurš no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem par šogad paveikto no Ziemassvētku vecīša būtu pelnījis dāvanu un kurš – žagarus. Tuvojoties eiro ieviešanas datumam – 2014.gada 1.janvārim, iedzīvotāji arī lūgti novērtēt vairākus ar pāreju uz jaunu valūtu saistītus jautājumus. Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 19.decembrī.