Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izdota Bēra Grilla grāmata «Dzimis, lai izdzīvotu»

«Es ceru, ka šajā grāmatā uzzinātais ne tikai kādu dienu izglābs jūsu dzīvību, bet arī pamudinās pētīt, iepazīt, saprast un priecāties par dabas sniegtajām dāvanām. No dabas nav jābaidās, bet gan jāizbauda tā». Tā pasaulslavenais izdzīvotājs Bērs Grills (Bear Grylls) raksta savā grāmatā «Dzimis, lai izdzīvotu» (Born Survivor), kuru decembra sākumā laidis klajā Apgāds Zvaigzne ABC.

Bērs Grills, pasaulslavenu televīzijas piedzīvojumu raidījumu Ultimate Survival, Man vs. Wild Born, Born Survivor zvaigzne un Skautu asociācijas vadītājs, ir spējis izdzīvot vietās, kuras apmeklēt uzdrošinās vien pārgalvīgākie un drosmīgākie cilvēki.

Bērs Grills ir dienējis Lielbritānijas armijas Īpašajos gaisa spēkos (SAS) un apguvis prasmi izdzīvot bīstamākajos zemeslodes apgabalos. Divdesmit divu gadu vecumā Bērs, lecot ar izpletni, guva smagu muguras traumu. Par spīti tam, viņš pēc vairāku mēnešu rehabilitācijas spēja uzkāpt pasaules augstākajā virsotnē Everestā un izdzīvot, tā kļūstot par jaunāko angli, kas to jebkad paveicis.

Savā grāmatā Bērs Grills apliecina, ka ikviens, kurš ir apguvis nepieciešamās zināšanas un prasmes un kuram piemīt dzelžaina apņēmība izdzīvot, spēj izkļūt pat no bīstamākajām situācijām – atrast ūdeni skarbākajos tuksnešos, uzvarēt lāci, nogalināt indīgas čūskas vai izvairīties no lavīnas. Izdevumā viņš apkopojis praktiskākās un efektīvākās izdzīvošanas metodes kalnos, aukstajos apgabalos, džungļos, tuksnesī vai jūrā, kuras pats apguvis, izmēģinājis un atzinis par labām. Bērs saka: ‟Šajā grāmatā aprakstītos paņēmienus varat izmantot, lai izkļūtu no jebkuras likstas, kas var piemeklēt kādā riskantā piedzīvojumā. Tomēr vispirms lieciet lietā savu Dieva doto dabisko drosmi. No ilgas lietošanas tā var būt nedaudz noputējusi, bet tā vienmēr mīt jūsos, un dzīve kļūst krāšņāka, ja pavadām kādu laiku kopā ar to.»

Lūk, dažas no Bēra Grilla atziņām!

· Pozitīva attieksme ir svarīga jebkurā izdzīvošanas situācijā.

· Izdzīvošanas pamats ir cerība!

· Pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešama skaidra domāšana, veselais saprāts, mazliet pamatzināšanu medicīnā un spēja improvizēt.

· Ja patiešām nepieciešams izdzīvot, atstājiet savu gaumi un aizspriedumus mājās.

Šī gada sākumā Apgāds Zvaigzne ABC laida klajā arī Bēra Grilla aizraujošo dzīvesstāstu «Dubļi, sviedri un asaras», kas ir lielisks iedvesmas avots ikvienam, kurš vēlas gūt pamudinājumu jauniem izaicinājumiem.