Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceturtās Adventes svētku pasākumi Rīgā

Ar garīgas noskaņas koncertiem, latvisko Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām un svētku pasākumiem bērniem Rīgā sagaidīs ceturto adventi, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Adventes laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. 20.decembrī Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā, piedaloties jauktajam korim «Medera», instrumentālajai grupai un solistei Ilzei Grēvelei, klausītāji aicināti uz koncertu «Sirdis gaida». 21.decembrī šajā dievnamā varēs dzirdēt kamerkora «Salve» uzstāšanos.

22.decembrī notiks koncertcikla «Adventa mūzikas svētki Rīgā» noslēguma koncerts Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā. Muzikāls baudījums gaidāms arī Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, kurā skanēs Johana Sebastiana Baha «Si minora mesa», kuru izpildīs baroka koris «Collegium Choro Musici Riga», baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» diriģenta Māra Kupča vadībā un solists Sergejs Jēgers.

Tradicionālās noskaņās Ziemassvētku svinēšana Rīgā tiks atzīmēta ar pasākumu «Bluķa vakars Vecrīgā». 20.decembrī Rīgas un Latvijas folkloras kopas aicinās piedalīties kopīgā bluķa vilkšanas rituālā, kas iezīmē ziemas saulgriežus kā pagrieziena punktu laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma - Saule. Bluķa vilkšanas rituāls sāksies Rātslaukumā, tā maršruts virzīsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, lai noslēgtos atkal šajā pašā vietā.

Nedēļas nogalē notiks vairāki svētku pasākumi bērniem. 21.decembrī un 22.decembrī mazuļi gaidīti VEF Kultūras pilī, lai noskatītos muzikālu izrādi «Runcis Francis» un kopīgās rotaļās tiktos ar Ziemassvētku vecīti. Bērni aicināti arī uz Jūgendstila muzeju, veidot Ziemassvētku rotājumus un kartītes, kā arī dekorēt piparkūkas. Arī kultūras centrā «Imanta» bērni varēs satikt laisko rūķi Kabatiņu, Burtu rūķi un Ziemassvētku vecīti, kā arī noskatīties deju koncertuzvedumu «Burtu spēlītes Ziemassvētkos».

Ceturtās adventes laikā koncerti notiks arī kultūras centrā «Mazā ģilde», Latvijas Universitātes Lielajā aulā un VEF Kultūras pilī.

Kultūras programmu piedāvā arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņi, kas notiek Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.