Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamgad darbu sāks Autoceļu kompetences centrs

Paredzēts, ka 2014.gada 1.janvārī darbu sāks Autoceļu kompetences centrs, informē VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) .

Uz LVC Ceļu laboratorijas bāzes izveidotais Autoceļu kompetences centrs sniegs starptautiski atzītus kompetentus slēdzienus par autoceļu tehniskā stāvokļa un būvdarbu kvalitātes jautājumu novērtējumu, veiks mērķtiecīgi virzītu un koordinētu autoceļu nozares pētniecības programmu vadību, piesaistot akadēmiskās mācību iestādes, lielākās konsultantu, projektēšanas un būves firmas, kā arī līdzdarbojoties starptautiskos pētniecības projektos.

Autoceļu kompetences centrs sniegs objektīvu, pamatā uz instrumentāliem mērījumiem un būvmateriālu testiem balstītu problēmjautājumu novērtējumu, tehniski pamatotus priekšlikumus kvalitātes līmeņa paaugstināšanai, līdz minimumam samazinās prasībām neatbilstošu autoceļu izbūves iespēju, racionāli un tehniski pamatos vietējo ceļu būvmateriālu izlietojumu.

Kā ziņots, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange parakstījuši sadarbības līgumu zinātnes un profesionālās attīstības jomā, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāvis Krišjānis Ozols.

Plānots, ka LVC un RTU sadarbosies pētniecisko darbu izstrādē, laboratoriju izmantošanā, zinātniskās un tehniskās informācijas apmaiņā, kā arī kopīgu Eiropas Savienības finansētu projektu pieteikumu sagatavošanā.

«LVC un RTU kopsadarbības līgums veicinās akadēmisko zināšanu saikni ar praksi un autoceļu nozares pētnieciskās darbības attīstību, kā arī sekmēs vienu no LVC prioritātēm - autoceļu būvniecības kvalitātes nodrošināšanu un līdz ar to Ceļu laboratorijas kā ceļu būves kvalitātes kontroles mehānisma attīstību,» norāda LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

«RTU pamatuzdevums ir sniegt kvalitatīvu augstāko izglītību, bet to nevar pilnībā izdarīt, neradot studentiem sasaisti ar profesionālu darba vidi, industriju. Sadarbība ar LVC radīs ne tikai jaunas iespējas mūsu studentiem, bet arī palīdzēs attīstīt zinātnisko pētniecību ceļu nozarē. No tā iegūs gan RTU, gan LVC, gan Latvijas valsts,» uzskata Ribickis.

RTU ir dibināta 1862.gada 14.oktobrī, mūsdienās tajā studē aptuveni 15 000 studentu, universitātes sastāvā ietilpst 33 zinātniskie institūti un 30 daudznozaru pētniecības laboratorijas, kā arī astoņas fakultātes, kopā piedāvājot 134 starptautiski atzītas studiju programmas.

LVC mērķis ir nodrošināt valsts autoceļu tīkla efektīvu uzturēšanu un atjaunošanu atbilstoši noteiktajiem kvalitātes un vides standartiem. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, plāno un vada tīkla uzturēšanu un attīstību, pasūta un vada valsts autoceļu tīkla standartu un tehnisko noteikumu projektu izstrādi, kā arī pārrauga pašvaldību autoceļus.