Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mode. 100 būtiskas idejas

«Jāņa Rozes apgādā» klajā nākusi grāmata visiem stila un apģērba dizaina mīļotājiem – Herietas Vorslijas «Mode. 100 būtiskas idejas» (Harriet Worsley, 100 Ideas that Changed Fashion). Tajā ietvertas 100 esejas, kurās lasītāji tiek iepazīstināti ar modes tendencēm, revolucionāriem jaunievedumiem un dažādiem fenomeniem, kas ietekmējuši ģērbšanās stilu 20. un 21. gadsimtā.

Grāmatā ir parādītas un skaidrotas revolucionārās izmaiņas sieviešu apģērbu modē no 1900. līdz 2010. gadam. Idejas aprakstītas hronoloģiskā secībā, iezīmējot pārmaiņu punktus. Grāmata ietver izvērstus aprakstus par modes pasauli un bagātīgu ilustratīvo materiālu.

«Mode. 100 būtiskas idejas» mudina paraudzīties uz mūsu ikdienas garderobi ar zinošāku skatienu. Lasot šo grāmatu var uzzināt, ka pirmie bikini publikai šķita skandalozi un tos demonstrēt atļāvās vienīgi striptīza dejotājas, ka dubultās vīles un kniedes džinsos parādījās Zelta drudža laikos, lai vienkāršais darba apģērbs kļūtu izturīgāks, ka T krekls 20. gadsimta sākumā bija vīriešu apakšveļa, kā datortehnoloģijas ienāk modes industrijā utt.

«Mode. 100 būtiskas idejas» ir pirmā grāmata latviešu valodā sērijā «100 būtiskas idejas». Nākamajā gadā «Jāņa Rozes apgāds» šajā sērijā izdos grāmatu par kino «Kino. 100 būtiskas idejas».

No angļu valodas tulkojusi Renāte Punka

Datorgrafiskais noformējums: Anda Austriņa