Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sola, ka e-paraksta lietošana kļūs vieglāka

Pateicoties jaunajai programmatūrai «eParakstītājs 3.0», kuru e-paraksta lietotājiem būs viegli instalēt un nebūs regulāri jāatjauno pašam, turpmāk e-paraksta viedkaršu un eID karšu lietotājiem ievērojami vieglāk būs uzsākt darbu ar drošu elektronisko parakstu. Tā rezultātā gaidāms, ka nākamajā gadā turpināsies straujais e-paraksta lietošanas pieaugums, kāds bija vērojams jau šajā gadā.

Kopējais izmantoto laika zīmogu skaits 2013.gadā ir sasniedzis jau 1,69 miljonus, kas jau tagad ir par apmēram 43% vairāk nekā iepriekšējā gadā kopumā, norāda VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

«Izskatās, ka 2013.gadā tiks pārsniegta 1,8 miljonu parakstu robeža, kas būs par aptuveni 50% vairāk nekā 2012.gadā. Tā rezultātā gada beigās gaidāms, ka sasniegsim 5 miljonus e-parakstītu dokumentu, kopš elektroniskā paraksta ieviešanas Latvijā. Visa gada laikā esam strādājuši pie tā, lai e-paraksts kļūtu vēl ērtāks un vieglāk lietojams, vienlaicīgi saglabājot savu galveno vērtību – drošību. Ar šādu mērķi piedāvājam arī jauno programmatūru, kas ir kā Ziemassvētku dāvana visiem tiem, kuri lietoto e-paraksta viedkartes un eID kartes,» stāsta Bokta.

Jaunā programmatūra ir bezmaksas un tā datorā ir jāinstalē tikai vienu reizi, sākot darbu ar e-parakstu, pie tam arī atjauninājumi turpmāk tiks nodrošināti automātiski, nevis būs jāizdara manuāli, kā tas bija līdz šim. Tā būs instalējama ne tikai uz «Windows» operētājsistēmas, bet arī «Linux» un «Mac OS» vidēs, kā arī ar to varēs parakstīt gan «eDoc», gan «PDF» formātu dokumentus. Jaunums būs arī iespēja priekšskatīt dokumentus bez atvēršanas atsevišķā programmā, kas paātrinās darbu ar jau parakstītiem dokumentiem.

«Līdz ar šīs programmatūras ieviešanu, būsim atrisinājuši līdz šim lielāko neērtību – grūto datora sagatavošanas procesu. Tagad jebkurš lietotājs varēs viegli datorā uzstādīt nepieciešamo programmu un bez uztraukumiem to lietot drošai e-parakstīšanai,» uzsver Bokta.