Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izrāde «Cik tuvu?» šogad būs skatāma Rīgā, bet jaunajā gadā - Valmierā un Ainažos

Pirmssvētku nedēļā, 18.decembrī plkst. 19:00, Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a) šogad pēdējo reizi būs skatāma «Dejas Anatomijas» izrāde par mīlestību, tuvumu un laiku - «Cik tuvu?». Savukārt jaunajā 2014. gadā radošā komanda viesosies Valmierā un Ainažos, lai sniegtu reģiona skatītājiem iespēju iepazīt un rast plašāku izpratni un zināšanas par laikmetīgo deju Latvijā.

Dejas kritiķe Laura Vesele portālā «Easyget» raksta, ka izrādi ir iespējams tvert vismaz divos atšķirīgos veidos: «Pirmais ceļš ved cauri katra skatītāja pieredzēto sajūtu, senaizmirsto atmiņu un izlasīto mīlas stāstu aleju. Izrādes tēmu loks tiek pamests pretim, pirms izrāde ir sākusies, un ar to ir gana, lai izrādi uztvertu dziļi personīgi, daudzslāņaini un emocionāli piesātināti.

Otrais ceļš sākas tumsā, neko iepriekš nenojaušot, ļaujoties un gaidot, kādus šķēršļus, kādas peizāžas un iespaidus izrāde skatītājam radīs. Šī ceļa gājēji apzināti norobežojas no identificēšanās un tiecas uztvert izrādi kā pilnīgu un apaļu mākslas darbu, cerot sagaidīt autora interpretāciju par tik ļoti «saprotamo», tēmu.»

2014. gada 14.janvārī Valmieras Kultūras centra Lielajā zālē dejas tehnikas meistarklasi dejas interesentiem pasniegs izrādes dejotājs Edgars Šļakota. Meistarklase būs balstīta uz plastikas, spēka un kustības dinamikas maiņu. Savukārt plkst. 19:00 ikviens valmierietis tiek aicināts noskatīties dejas izrādi «Cik tuvu?», kas uzdod tādu jautājumu kā vai dzīvot līdzas nozīmē to pašu ko kopā?

Toties 15.janvārī Ainažu Kultūras nama zālē vietējiem dejotājiem un interesentiem meistarklasi pasniegs Evita Birule. Tā būs balstīta uz jogas, improvizācijas un ķermeņa brīvo kustību, lai trennētu un sajustu sava ķermeņa brīvību un maksimālu atbrīvošanos. Tāpat kā valmieriešiem, arī Ainažu pilsētas iedzīvotājiem dienas otrajā pusē būs iespēja noskatīties izrādi «Cik tuvu?».

Viesizrādes tiek organizētas Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijas reģionālās izglītības programmas «Kustības attālumā» ietvaros sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru un Ainažu Kultūras namu. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izrādes radošā komanda: horeogrāfe Elīna Breice, dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismotāji Jūlija Bondarenko un Matīss Beķers un izpildproducente Zane Estere Gruntmane.