Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmumiem nedēļas laikā nogādāti jau vairāk nekā trīs miljoni eiro

Pagājušajā nedēļā sākās eiro priekšpiegāde jeb skaidras naudas piegāde uz uzņēmumu norādītajām adresēm. No 10. līdz 15.decembrim «Swedbank» klientiem – uzņēmumiem – ir veiktas jau 1139 piegādes par kopējo summu 3 349 856 eiro, ziņo bankas pārstāvji.

To svars sasniedzis 17 681 kilogramu. Kopumā «Swedbank» decembrī jānodrošina eiro piegāde uz gandrīz 5000 uzņēmumu adresēm. Pieteikšanās uz eiro priekšpiegādi ar piegādi uz uzņēmumu adresi Latvijā noslēdzās oktobra beigās. Taču tie uzņēmumi, kas nepieteicās eiro piegādei uz sev vēlamo adresi, vēl līdz 28.decembrim var pieteikties priekšpiegādes eiro saņemšanai «Swedbank» filiālēs iepriekš rezervētā laikā.

Pēc eiro ieviešanas no 2014.gada 1.janvāra uzņēmumiem divas nedēļas būs jāapkalpo klienti divās valūtās – jāpieņem gan latus, gan eiro un naudas atlikumu jāizdod tikai eiro. Tas nozīmē, ka eiro uzņēmuma kasē jābūt jau 2014.gada 1.janvārī, un priekšpiegādes eiro saņemšana ir ērtākais veids, kā to nodrošināt.

Uzņēmumiem, kuri pieteikušies eiro priekšpiegādei uz norādīto adresi, skaidra nauda eiro tiks piegādāta līdz šī gada 31.decembrim. Ņemot vērā, ka nedēļā no 23. līdz 29.decembrim četras dienas ir Ziemassvētku brīvdienas, priekšpiegādes eiro uz uzņēmuma adresi var tikt piegādāts arī brīvdienās un svētku dienās.

«Kopš pagājušās nedēļas sākuma ir uzsākta aktīva eiro skaidras naudas piegāde uzņēmumiem to adresēs. Loģistikas process, kad un kuram uzņēmumam piegādāt eiro, ir pielīdzināms lidojumu plānošanai ceļošanas aktīvākajā sezonā, jo salīdzinoši īsā laikā skaidra nauda eiro jānogādā vairākiem tūkstošiem uzņēmumu,» skaidro «Swedbank» Naudas plūsmas un e-produktu vadības daļas vecākā speciāliste Elīna Zvirbule.

«Turklāt šajā procesā ir iesaistīti vairāki dalībnieki - pašu eiro piegādi uzņēmumiem nodrošina inkasācijas uzņēmumi sadarbībā ar Valsts policiju. Maršruti, kādos tiek piegādāta eiro skaidrā nauda, ir profesionāli izplānoti, balstoties uz stingrām drošības prasībām. Ir ļoti svarīgi, lai visu iesaistīto pušu darbība būtu precīza, tāpēc aicinām arī uzņēmējus rūpīgi sekot līdzi bankas sūtītajai informācijai par priekšpiegādes kārtību, lai jau 1.janvārī eiro būtu uzņēmuma kasē,» atgādina Zvirbule.