Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nosaka «griestus» ienākumiem, no kuriem būs jāveic sociālās iemaksas

Nākamgad tiks noteikts maksimālais apmērs ienākumiem, no kuriem būs jāveic sociālās iemaksas - tie būs 46 400 eiro gadā, informē Labklājības ministrija (LM).

To paredz otrdien, 17.decembrī, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta «Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto un brīvprātīgo iemaksu objekta minimālo un maksimālo apmēru» .

Tas nozīmē, ka maksimālā summa, kas būs jāmaksā sociālajās iemaksās kopā darba devējam un darba ņēmējam, ja darba ņēmējs ir apdrošināms visiem sociālās apdrošināšanas veidiem, būs 15 817,76 eiro.

Piemēram, ja cilvēka ienākumi gadā ir 50 000 lati, tad sociālās iemaksas viņam būs jāveic par ienākumiem līdz 46 400 eiro. Attiecīgi par summu, kas šos «griestus» pārsniedz jeb 3600 eiro būs jāmaksā tikai iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Iemaksu objekta maksimālais apmērs 2014.gadam aprēķināts, ņemot vērā 2008.gada iemaksu objekta maksimālo apmēru (29 600 lati) un tautsaimniecībā nodarbināto mēneša vidējās bruto darba samaksas izmaiņu indeksus 2009.-2014.gadam. Tie aprēķināti, pamatojoties uz Finanšu ministrijas informāciju par faktisko un prognozēto darba samaksas pieaugumu attiecīgajos gados.

Sociālo iemaksu objekta maksimālo apmēru un tā noteikšanas kārtību, kā arī brīvprātīgo iemaksu objekta minimālo apmēru nosaka Ministru kabinets. Iemaksu objekta maksimālais apmērs netika noteikts no 2009.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 31.decembrim.