Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība piešķir papildu līdzekļus palīdzības nodrošināšanai Zolitūdes traģēdijā iesaistītajam atbalsta personālam

Valdība otrdien, 17.decembrī, vienojās atvēlēt papildu līdzekļus, lai sniegtu atbalstu - psiholoģisko palīdzību, sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - arī Zolitūdes traģēdijā iesaistītajam atbalsta personālam.

Lai sniegtu atbalstu Rīgas domes Labklājības departamenta darbam ar Zolitūdē cietušajiem cilvēkiem un bojā gājušo tuviniekiem, līdzekļi 66 646 eiro apmērā piešķirti arī viena psiholoģiskās palīdzības koordinatora un sešu sociālo darbinieku darba samaksai un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Paredzēts, ka minētie darbinieki nodrošinās cietušo un bojā gājušo cilvēku tuvinieku psiholoģiskās palīdzības koordināciju un sociālo gadījumu vadību laikposmā no 2014.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Vecākie sociālie darbinieki kopumā strādās ar 112 bojā gājušo tuvinieku ģimenēm, cietušo ģimenēm un/vai cietušo tuviniekiem. Vidēji viens vecākais sociālais darbinieks strādās ar 19 ģimenēm, kā arī koordinēs un veidos sadarbību arī ar Sociālajiem dienestiem ārpus Rīgas pašvaldības pēc bojā gājušo tuvinieku un cietušo tuvinieku deklarētās/faktiskās dzīvesvietas.

Valdība precizēja iepriekš izdoto rīkojumu, nosakot, ka valsts apmaksā sociālās rehabilitācijas kursu, ne vairāk kā desmit individuālas psihologa konsultācijas vai konsultācijas grupās atbalsta sniegšanā iesaistītajiem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas inspektoriem, skolu psihologiem, kā arī Valsts darba inspekcijas inspektoriem. Iepriekšminēto institūciju pārstāvji, kuri bija iesaistīti atbalsta sniegšanā pēc nepieciešamības varēs saņemt vienu no rehabilitācijas veidiem - sociālās rehabilitācijas kursu (10 dienas) Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) vai ne vairāk kā 10 individuālas psihologa konsultācijas, vai konsultācijas grupās.

Savukārt atbalsta sniegšanā iesaistītajiem operatīvo dienestu darbiniekiem, kā arī Rīgas domes atbildīgo struktūrvienību darbiniekiem pēc nepieciešamības valsts 50% apmērā apmaksās vienu no rehabilitācijas veidiem - sociālās rehabilitācijas kursu (10 dienas) SIVA vai ne vairāk kā 10 individuālas psihologa konsultācijas, vai konsultācijas grupās.

Vienlaikus valdība precizēja sociālās rehabilitācijas kursa sniegšanas ilgumu un noteica, ka sociālās rehabilitācijas kursu SIVA sniedz līdz 2014.gada 31.maijam. Tie cietušie un operatīvo dienestu darbinieki, kā arī atbalsta sniegšanā iesaistītie atbildīgo institūciju darbinieki, kuri minēto kursu nebūs saņēmuši noteiktajā termiņā, SIVA to varēs saņemt no 2014.gada 1.jūnija līdz 2014.gada 30.decembrim. Šādās situācijās sociālās rehabilitācijas kursu nodrošinās, balstoties uz Rīgas domes Labklājības departamenta vai operatīvo dienestu darbinieku darbavietas izdotu nosūtījumu.

Valdība arī piešķīra Iekšlietu ministrijai (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam) finansējumu 1829 eiro apmērā, lai nodrošinātu Iekšlietu ministrijas operatīvo dienestu darbinieku saņemtās psiholoģiskas palīdzības apmaksu.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas uz 16.decembri SIVA sociālās rehabilitācijas pakalpojumus jau saņēmuši 23 cilvēki, rehabilitācijas kursu turpina 26 no Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. Kopumā 10 dienu valsts apmaksātajam rehabilitācijas kursam SIVA pieteikušies 240 cilvēki, t.sk. 40 - cietušie, 56 - cietušo tuvinieki, 112 - bojā gājušo cilvēku tuvinieki, 32 - seku likvidācijā iesaistītie cilvēki.