Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc dalības Soču lāpas stafetē ar sirdstrieku miris viens no lāpnešiem

Pēc piedalīšanās nākamā gada Soču ziemas olimpisko spēļu lāpas stafetē ar sirdstrieku miris viens no svinīgā pasākuma dalībniekiem.

Vadims Gorbenko - 73 gadus vecs sporta skolas direktors un grieķu-romiešu cīņas treneris - sajuties slikti pēc sava 150 metru garā lāpas stafetes etapa veikšanas Sibīrijas pilsētā Kurganā. Lāpnesis tika nogādāts slimnīcā, taču ārsti nespēja glābt viņa dzīvību.

Iepriekš nopelniem bagātais treneris savā mūžā bija piedzīvojis vēl divas sirdstriekas. Mērojot ceļu uz slimnīcu, viņš atradās pie samaņas.

Soču olimpiskās lāpas stafetē piedalās kopumā 14 000 lāpnešu. Visi dalībnieki tiek brīdināti, ka dalība stafetē prasa fizisku piepūli, bet veselības stāvokļa izvērtēšana ir pašu dalībnieku atbildības jautājums.

Iepriekš olimpiskā lāpa stafetes gaitā neskaitāmas reizes nodzisusi, kā arī pat uzsprāgusi.

Olimpiskā lāpa ceļā līdz Sočiem apciemos visus 83 Krievijas reģionus, nokļūstot kopumā 2900 apdzīvotās vietās.

Kā ziņots, 2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014. gada 7. līdz 23.februārim.