Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš asi noraida pārmetumus par došanos uz Sočiem

Valsts prezidents Andris Bērziņš asi noraidījis pārmetumus par viņa došanos uz Soču Olimpiskajām spēlēm. Viesojoties Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā», viņš pauda uzskatu, ka šie pārmetumi ir viņa nomelnošanas kampaņa.

Bērziņš asi atbildēja uz jautājumu, vai uzskatot, ka viņa nedošanās uz Soču Olimpiskajām spēlēm varētu sabojāt attiecības ar Krieviju. Viņš atzīst, ka šis jautājums viņu pārsteidz, un uzskata, ka šie pārmetumi ir viņa nomelnošanas kampaņa, kuru īstenojot tiek aizmirsti senie olimpiskie principi, ka olimpisko spēļu laikā tika pārtraukti pat kari. «Olimpiskajās spēlēs piedalās sportisti, ne valstu vadītāji,» teica Bērziņš.

Komentējot premjera kandidāta meklēšanas procesu, Bērziņš sacīja, ka netur kabatā kādu slēptu vai tumšu zirdziņu un negrasās spēlēt kādu tumšo spēli, ko viņam daži pēdējā laikā piedēvējuši. Viņš savu lēmumu pieņemšanā noraidīja arī jebkādu Aivara Lemberga ietekmi.

Jautāts par to, kāpēc noraidījis Arta Pabrika (V) premjera amata kandidatūru, Bērziņš, atbildēja, ka viņš cilvēkus vērtē pēc padarītā darba, nevis spējas parādīt savu tēlu. Viņš pateicās par Pabrika līdz šim paveikto darbu un novēlēja viņam savu potenciālu attīstīt tālāk. Viņš arī atzīmē, ka Pabriks bijis «Vienotības» trešais kandidāts. Pēc Bērziņa domām labākā kandidāte Ministru prezidentu amatam joprojām ir Solvita Āboltiņa (V).

Atceroties pārrunas, kas norisinājās īsi pirms Ministru prezidenta Valda Dombrovska atkāpšanās, Valsts prezidents atzīmē, ka saruna bijusi ļoti cilvēcīga. Dombrovkis teicis, ka viņš situāciju koalīcijā vērtē ļoti pragmatiski un konkrēti. Koalīcijai bija tik daudz sarkano līniju, ka premjers nav redzējis ceļu šādā koalīcijā strādāt. Viņš pieņēma lēmumu. Zolitūdes traģēdija bijis pēdējais ļoti smagais piliens garajā ķēdē. Bērziņš noliedz, ka viņu sarunas laikā būtu pieminēts būvuzņēmums «RE&RE».

Viņš nenoliedz, ka apspriesta Andreja Pildegoviča (Ārlietu ministrijas valsts sekretārs) kandidatūra, vēlāk min arī Pēteri Vaivaru (Latvijas vēstnieks Japānā) un Māri Riekstiņu (Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis NATO). Protams, arī demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis būtu cilvēks, kas spētu vadīt rīcības spējīgu valdību līdz nākamām vēlēšanām. Bet viņa atkārtotai virzīšanai būtu vajadzīga paša piekrišana, jo Dombrovskis jau paziņojis, ka nekandidēs.