Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Voika pārtrauc pildīt «Delnas» padomes priekšsēdētājas pienākumus

«Delnas» padomes priekšsēdētāja Inese Voika pārtrauc savas pilnvaras, lai turpmāk pilnībā pievērstos Zolitūdes traģēdijas komisijas darbam, informē «Sabiedrības par atklātību - Delna» pārstāvis Gundars Jankovs.

Voika sacījusi: «Pēc Zolitūdes traģēdijas sabiedrībai bija vajadzīgas atbildes, kas valstī un sistēmā līdz šim ir bijis nepareizi, tāpēc tika rosināta sabiedriskās komisijas izveide. No valdības puses tam bija atbalsts. «Delnai» bija uzrauga un priekšlikumu sniedzēja funkcija Sabiedriskās komisijas izveides posmā, un es kā «Delnas» padomes priekšsēdētāja uzņēmos iniciatīvu. Saprotot, ka tas ir apjomīgs un sabiedriski nozīmīgs darbs, esmu pieņēmusi lēmumu pārtraukt pildīt «Delnas» padomes priekšsēdētājas amata un turpināt darboties tikai Zolitūdes komisijā.»

«Delnas» ikdienas darbu turpinās kolektīvs tā direktora Gundara Jankova vadībā.

Jankovs norādījis: «Visas komandas vārdā izsaku pateicību Inesei Voikai par ieguldīto darbu «Delnā», virzot organizāciju uz kopīgu mērķu sasniegšanu. Es ļoti augstu novērtēju Ineses Voikas lēmumu darboties tikai Zolitūdes komisijā, lai profesionāli palīdzētu sabiedrībai atbildēt uz jautājumiem par Zolitūdes traģēdijas iemesliem. «Delna» turpinās neatkarīgi sekot līdzi Zolitūdes traģēdijas notikumu izmeklēšanas attīstības gaitai.»

Padomē vēl ir korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, atvaļināts aizsardzības un labas pārvaldības speciālists Jānis Ātrens, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš un žurnālists Pauls Raudseps.

Voika bija «Delnas» padomes priekšsēdētāja kopš 2010.gada aprīļa, kā arī laika posmā no 1998.-2004.gadam.