Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Studentes slepkavībā apsūdzētā Noksa: Es neesmu monstrs

Amanda Noksa, kurai saistībā ar britu apmaiņas studentes Mereditas Kerčeres slepkavību otrdien bija jāierodas tiesā, nosūtījusi tiesai e-pastu, kurā rakstīja, ka baidās ierasties Itālijā un ka viņa neesot «monstrs», ziņo ārvalstu mediji. Tiesa to jau nodēvējusi par neierastu sazināšanās veidu.

«Ja jūs vēlaties runāt tiesā, tad jums jāierodas tiesā,» pirms e-pasta publiskas nolasīšanas teicis Florences apelācijas tiesas tiesnesis.

Noksa kopš 2011.gada atrodas ASV. Uz Savienotajām Valstīm viņa devās pēc tam, kad apelācijas tiesa bija atcēlusi Itālijas Augstākās tiesas spriedumu, kas viņu bija atzinusi par vainīgu studentes nogalināšanā 2007.gadā.

«Es nepiedalos tiesas sēdē, jo es baidos,» savā e-pastā rakstīja Noksa. «Es baidos, ka manu apsūdzētāju aizrautība padarīt mani par vainīgu būs kā dūmi, kas jūsu acis padarīs aklas.»

«Es neesmu monstrs,» viņa turpina. Nogalinātā Kerčere esot bijusi viņas draudzene. «Man viņa patika, viņa man bieži palīdzēja, bija dāsna un jautra.»

Atsaucoties uz savu daļējo atzīšanos slepkavības pastrādāšanā, viņa raksta, ka pēc aizturēšanas tika «psiholoģiski spīdzināta». «Viņi man meloja, kliedza man virsū, draudēja un iesita man divreiz pa galvu,» raksta Noksa. «Viņi man teica, ka vairs nekad neredzēšu savu ģimeni, ja neatcerēšos, kas noticis.»

Jau ziņots, ka ASV, Sietlā dzimušajai Amandai 2009.gadā tika piespriests 26 gadu cietumsods par britu studentes Mereditas Kerčeres slepkavību, taču pēc atkārtotas lietas izskatīšanas 2011.gadā tiesa jauno sievieti attaisnoja, atbrīvojot tiesas zālē. Tiesa attaisnoja arī Noksas bijušo draugu Rafaelu Sollečito, kuram par līdzdalību slepkavībā tika piemērots 25 gadu cietumsods.

Tagadējā Sollečito draudzene atklāja, ka pēc šo ziņu saņemšanas vīrietis ir satriekts un nespēj parunāt. Viņa advokāts gan norādījis, ka attaisnojošā sprieduma atcelšana nav notiesājošs spriedums.

Noksa, viņas draugs un vēl viena persona savulaik tika apsūdzēti par nežēlīgu Mereditas slepkavību. Apsūdzība norādīja, ka Meredita kļuva par šo trīs personu upuri pēc tam, kad viņa bija atteikusies piedalīties seksuālās orģijās.

Prokuratūra norādīja, ka narkotiku reibumā esošie jaunieši izvarojuši britu studenti, bet pēc tam pārgrieza viņas rīkli. Studentes ķermenī 42 reizes bija ietriekts naža asmens.

Jauniešu tiesas prāva savulaik izraisīja plašu rezonansi Eiropā, kā arī ASV.

Pēc attaisnojošā sprieduma Noksa steigšus pameta Itāliju.

Noksa un Sollečito apcietinājumā Itālijā pavadīja četrus gadus.