Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā streiko «Amazon» darbinieki

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem ASV interneta giganta «Amazon» darbinieki Vācijā pirmdien sākuši streiku, pieprasot atalgojuma paaugstināšanu.

Kompānija norāda, ka vairāk nekā 1000 darbinieku «Amazon» loģistikas centros Leipcigā, Bādhersfeldā un Grabenē sākuši streiku, pieprasot uzņēmumam pielāgot viņu atalgojumu pārējai Vācijas mazumtirdzniecības un pasta sūtījumu nozarei.

Vācijas pakalpojumu sektorā strādājošo pārstāvošā arodbiedrība «Ver.di» vēsta, ka «Amazon» lielākajā centrā Bādhersfeldā streikā piedalās 600 no 3300 darbiniekiem, kuri paredzējuši protestu akcijas arī otrdien un trešdien.

Leipcigā streiku sākusi ceturtdaļa no centra 2000 darbinieku, kas paredzējuši streikot līdz sestdienai.

Tikmēr Grabenē streiko aptuveni 350 darbinieki, taču sagaidāms, ka šis skaits pieaugs.

«Amazon» vēsta, ka pirmdien darbā nav ieradušies 1115 no 23 000 darbinieku loģistikas centros, kas ietver arī 14 000 pagaidu darbinieku, kuri noalgoti uz gada nogales svētku sezonu.

«Ver.di» pieprasa, lai 9000 «Amazon» darbinieku Vācijā saņemtu atalgojumu saskaņā ar mazumtirdzniecības un pasta sūtījumu nozarēs panākto algu vienošanos.