Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināms, kas ir ticamākais premjera amata kandidāts

No publiski izskanējušajiem potenciālajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem par ticamāko kandidātu valdības vadītāja amatam tiek uzskatīts diplomāts Pēteris Vaivars, liecina neoficiāla informācija.

Neoficiāli tiek pieļauts, ka premjera amata kandidāts varētu tikt nosaukts tuvākajās dienās un tas varētu būt tieši Vaivars. Par šo kandidātu varētu vienoties Valsts prezidents Andris Bērziņš ar partijas «Vienotība» pārstāvjiem, jo šis politiskais spēks uzņēmies iniciatīvu valdības veidošanā.

Vaivars ir uzrunāts premjera amatam un zina, ka viņš ir viens no kandidātiem, aģentūrai LETA apstiprināja avoti Ārlietu ministrijā.

Topošās koalīcijas partneri atzīst, ka Vaivars viņiem nav labi pazīstams, taču pagaidām būtiski iebildumi pret šo kandidatūru neizskan.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bija Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bija Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuva par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bija arī ĀM valsts sekretāra vietnieks, kā arī Latvijas vēstnieks Japānā. Pēc atgriešanās no Japānas Vaivars pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus. 5.Saeimas vēlēšanās Vaivars kandidējis «Saskaņa Latvijai - atdzimšana tautsaimniecībai» sarakstā.

Prezidents otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki un starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars.

Prezidents arī pauda pārliecību, ka līdz Ziemassvētkiem Latvijas iedzīvotāji uzzinās Ministru prezidenta kandidātu, kurš kopā ar izvēlēto komandu varēs apstiprināt jauno valdību.

Šonedēļ būs iespējams uzzināt, kurš būs nākamais premjers, uzskata prezidents, norādot, ka viņa rīcībā ir informācija un pat konkrētu personu uzvārdi, ar kurām partijas strādā. «Paziņojums var būt jebkurā brīdī, arī šonedēļ,» atklāja prezidents.