Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ļoti nepatīkama izvēršas sākumskolas zēnu draudzīgā pikošanās

Ļoti nepatīkama pagājusī nedēļa izvērtusies sākumskolas vecuma zēnu grupiņai Ziepniekkalnā - viņiem draudzīga pikošanās beigusies ar lauztiem kauliem un gulēšanu slimnīcā. Cietušā zēna tēvs ir pārliecināts - kautiņam ir nacionāls raksturs, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Nepatīkami notikumi norisinājušās pagājušās pirmdienas pēcpusdienā, kad Rīgu vēl klāja sniega sega. Kāds Ziepniekkalna sākumskolas audzēknis pēc stundām ar draugu gājis pikoties pie blakus esošās Rīgas 95.vidusskolas, tomēr baudīt ziemas priekus ilgi viņiem nav sanācis.

«Garām gāja 10 citi un, ieraugot to pikošanos, ar bļāvieniem «Sitiet latviešus!» sāka mētāt ar ledus gabaliem, tas konflikts ieilga ar mukšanu, pakaļdzīšanos un beidzās ar vidēji smagām traumām, lūzumiem,» stāsta bērna tēvs.

Viņa dēls iebēdzis mājas kāpņutelpā, bet kāds viņa draugs palicis ārā. Kad viņš atvēra durvis, lai draugu ielaistu, zēnam no dažu metru attāluma pa seju iemests ar ledus gabalu. Pēc tam viņam rentgenā konstatēts kaulu lūzums un slimnīcā pavadītas vairākas dienas.

Ziepniekkalna sākumskolā mācību valoda ir latviešu, bet Rīgas 95.vidusskolā krievu, tāpēc bērna tēvu visvairāk satraucis atstāstītais konflikta cēlonis. «Visvairāk nožēla ir par to konflikta cēloni, iemeslu faktiski, to, ka nevis kāds nodarījums vai citas lietas, bet tīri nacionālais jautājums,» sacījis tēvs.

Par šo atgadījumu mediķi informējuši arī policiju, kura jau atpazinusi vairākus konfliktā iesaistītos zēnus, tomēr, ņemot vērā to, ka šie zēni nebija sasnieguši pat desmit gadu vecumu, bargas sankcijas gaidīt nevar, tikmēr Rīgas 95.vidusskolas vadība uzsver, ka tas ir ārkārtas incidents un ikdienā attiecības ir draudzīgas.

Vairāk skaties «Panorāma» sižetā!